Wpis z mikrobloga

Jestem osoba racjonalna i potrzebuje logicznych argumentow (nie emocjonalnych, nie wyzwisk, nie uciekania i odwracania kota ogonem) ZA posiadaniem dzieci?
Stanowisko antynatalistow juz znam, a teraz serio z checia poznam tych za posiadaniem dzieci, poniewaz zawsze lubie wysluchac obu stron.
Jakie sa wasze motywy? Dlaczego uwazacie to za sluszne?

#antynatalizm #dzieci #pytanie #logika #childfree #rodzina #rodzicielstwo
  • 37
@fishery: jak nie ty to przyjdą na twoje miejsce inni, ty się nie rozmnożysz to murzynka z afryki urodzi w twoje miejsce 10 ludzików i tym samym przyczynisz się do wyginięcia twojego gatunku, jak byś się rozmnożył to w przyszłości doszło by do równych walk z afrykańczykami i tym samym populacja sama by się naturalnie wyrównała, napisałem to pod twój tok rozumowania że niby ziemia sie przeludnia ( ͡° ͜
@ciasteczkowy_otwur: lol, to już jest wyższy poziom egoizmu. Nie liczy się dziecko, tylko jakaś chora ambicja xD Po drugie, kto chce podtrzymać ten gatunek? Pytałeś każdego na świecie z osobna? Robienie dziecka to #!$%@? kręcenie kołem fortuny, a jak wypadnie coś złego to ludzie dorabiają do tego wszystko byle nie przyznać się do swojej głupoty.

W ogóle ten argument jest wyjątkowo obrzydliwy bo ujmuje wartości tym cierpiącym. Są po prostu poświęceniem
@marcooo80: nie ma logicznych argumentów, są tylko argumenty emocji i instynktu. A większosć ludzi patrzy na świat z domieszką rozumu i serca, ale z przewagą serca, taka jest ludzka natura. Mi już kilku psychologów powiedziało, że w moim postrzeganiu świata nie ma w ogóle kąta emocjonalnego, więc biorąc życie czysto na logikę, nie ma szans na "obalenie" poglądów antynatalistycznych.
@marcooo80: No generalnie rozmnażanie się wynika z instynktu i chęci przekazania dóbr (niekoniecznie materialnych). Są też jakieś chore argumenty jak np. zrobienie sobie sługi, zrealizowanie swoich niespełnionych ambicji, stworzenie rodziny jak z obrazka, wyłudzenie alimentów, nuda w życiu.

Jak dla mnie to mechanizm podobny jak w przypadku posiadania jakiegoś psa/kota - niby bez sensu kompletnie, bo to dodatkowe obowiązki, masa wydatków, brud w domu, a jednak jak zdechnie to ludzie to
@marcooo80 Mój argument: powoływanie ludzi do życia jest dla nich dobre/opłacalne. Tworząc życie wyświadczazz przysługę nowemu czlowiekowi, ludzie poza szczególnymi przypadkami nie żałują że się urodzili. Poza tym:

1. Ok 3 na 4 osoby na świecie uwazają się za szcześliwe lub bardzo szcześliwe
2. Zapytaj sie ludzi czy chcieli by się urodzić ponownie w losowym miejscu na swiecie. Zaręczam że nie będą się bać cierpienia i bedą woleli żyć niż nie żyć.
@kiszczak chwilowo na komórce jestem to sprobuje pamietac i odpowiedziec we wtorek ale wydaje mi sie ze źródłem tej statystyki był world hapiness report z 2021 roku, była tabela hapiness by countries i oprócz krajów był tez wiersz "overall"