Wpis z mikrobloga

Jaki rodzaj umowy wolicie (szczególnie w coś około IT) - doradźcie proszę, na UoP czy B2b lepiej się dogadywać, które negocjować, gdzie B2b nie ma płatnego urlopu, duży zus. Powiedzmy 16k-17k uop vs 20k-21k b2b? Jak liczę po kalkulatorze to +20k rocznie jest b2b lepsze, czyli +10% bez dod kosztu księgowości z odkładaniem na urlop. Jak bezpiecznie, lepiej, jakies komentarze, przemyślenia ? Będę wdzięczny :)
#pracait #wynagrodzenia #b2b
  • 9
@xmajami: zaleta jak i wadą b2b jest to, że zwykle płacisz najniższe możliwe składki zus i ogólnie jesteś na tym do przodu. gorzej jak wylądujesz w szpitalu/choroba uniemożliwia pracę to masz zasiłek choroby wypłacany od tej niskiej składki.
@xmajami: na uop możesz korzystać z "kup" i obniżać pit płacony do 50%. Kiedyś liczyłem przed tymi wszystkimi zmianmi podatkowymi i mi wychodziło, że realnie opłaca się być na uop do kwoty 13-14k brutto. Czyli powiedzmy od 16k netto na FV. Bo niby większy zus płacisz ale mniejszy pit i przez to składka emerytalna była wyższa kosztem pitu na rękę zostawało 500-800 zł mniej niż na b2b. Wydawało mi się, że
@aircod: wszyscy krzyczą, ze emerytury nie będzie fakt będzie niższa ale jednak lepiej mieć potencjał na wyższą tym bardziej, że zamiast płacić pit płacisz zus i niewiele gorzej wychodzisz na tym a masz pełne ubezpieczenie. Jeżeli przy kwocie 13-14k brutto to można powiedzieć, że to jest max zus tzn. 30-krotność zusu i potem już zusu się nie płaci. Płacąc np. przez 30 lat pełną stawkę 30krotność zusu wydaje mi się, że
@kimikini: XD, jak ktoś przechodzi na b2b i zarabia około 15-25k to raczej powinno spokojnie go stać na to, aby odłożyć trochę miesięcznie i zrobić sobie jakiś dupochron (chyba że przejada wszystko).