Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
  • Odpowiedz
@Aryo: mi konduktor powiedział, że tak można sprawdzić czy ktoś ukradł Ci bilet. Ciekawe czy sprawdzone bilety przez konduktora trafiają do systemu i są oznaczone jako sprawdzone/wykorzystane?


Tak, na tych ich wyświetlaczach pokazuje się że był juz sprawdzany bilet. Też mnie wkurza to poakzywanie dowodu w PKP Intercity, dlatego staram sie kupować bilety w kasie, łatwiej je swoją drogą przebukować lub zmienic w razie czego, niż takie internetowe-to taki protip.
  • Odpowiedz
@stuparevic: bilet imienny jest tylko z powodu konieczności zablokowania Ci odsprzedaży - jak zrezygnujesz z podróży to pkp musi Ci #!$%@?ć 20% albo uniemożliwić zwrot a nie, że sobie sprzedasz bilet koledze... To jest po to, żeby Cię dymać w czoko.
  • Odpowiedz
@Aryo: nie ma to żadnego uzasadnienia, zbierają sobie dane po prostu,

Jskos na koncerty czy imprezy kupuje się bilety za 500-1000 i nikt nie ma problemy z tym że nie ma danych. Jak ktoś zgubi czy mu ukradną? Trudno, to nie powód aby od reszty wymagać danych.
  • Odpowiedz
@Aryo @stuparevic: no nie, bilet automatycznie powinien być w jakiś sposób zapisywany na serwerach i po zeskanowaniu od razu unieważniony. Dlaczego gdy kupuje bilet 'stacjonarnie' nie muszę podawać danych skoro też mogę go rozesłać (?)
  • Odpowiedz
bilet automatycznie powinien być w jakiś sposób zapisywany na serwerach i po zeskanowaniu od razu unieważniony.


@mikorz: kolejny

1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?
2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub
  • Odpowiedz
@running: no sorry pociąg nie wlecze się 5 na godzinę, 3 minuty i mijasz kilka km więc duuuża szansa że zasięg jest. Nie podróżuję pociągami ale wydaje mi się że już jest tam wifi więc raczej z jakiejś lepszej anteny "pociągowej".
  • Odpowiedz
1. co w sytuacji kiedy pasażer postanowi zaraz po kontroli iść 8 wagonów dalej do WARS i tam spotka inną załogą lub tą samą?


@Andczej: zeskanowany bilet jest już 'odbity' i figuruje w systemie.

2. co jeśli pasażer postanowi przejść się po pociągu i tam spotka inną załogą lub tą samą?

pytanie bez sensu, system obejmuje wszystkie terminale do
  • Odpowiedz
zeskanowany bilet jest już 'odbity' i figuruje w systemie.


@mikorz: i co z tego? skąd załoga ma wiedzieć czy to ta sama osoba czy inna?

pytanie bez sensu, system obejmuje wszystkie terminale do skanowania biletów.


i co z tego? skąd załoga ma wiedzieć czy to ta sama osoba czy inna?
  • Odpowiedz