Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
@Andczej: ale nie wyklucza możliwości podania go komuś innemu...
Poza tym jeśli chcesz przypisać bilet do osoby to zrób to w pociągu a nie podczas zakupu - problem się rozwiązuje, można oddać komuś bilet przed podróżą, a koleje nie traktują cie jak złodzieja.
przez internet wykupić miejsce a u konduktora odebrać bilet ze specjalnym zabezpieczonym znakiem.


@mikorz: nie da się tak zrobić
dodatkowo wprowadzenie czegoś takiego powodowałoby że obsługa nie miałaby czasu na kontrole biletów

to jak, odpowiesz na powyższe pytanie czy nie?
ale nie wyklucza możliwości podania go komuś innemu...


@ostry_cien_mgly: ale mocno ogranicza

można oddać komuś bilet przed podróżą


oczywiście że można, na koncie PKP IC możesz zmienić imie i nazwisko, w czym problem?
jakie pytanie?


@mikorz: to które olałeś bo gadałeś o swoich podróżach

i w jaki sposób komunikacja z serwerem ma zabezpieczyć przed tym żeby 2 osoby nie jechały na tym samym bilecie?
@Andczej:


Postaw przy wyjściu z peronu bramki z koniecznością skanowania biletu, jest 1000 sposobów a wybrano najbardziej #!$%@?.


lub automat.

nie ma bo jest rozwiązanie takie samo jak w przypadku kupna przy automacie na peronie.
a kto powiedział, że

1) piszę o IC


@ostry_cien_mgly: od samego początku jest o tym temat, dlaczego mam się domyślać że chodzi ci o innego przewoźnika?

2) po co mam zakładać idiotyczne konto na pkp ic? Chcę tylko bilet na pieprzony pociąg.


podaje ci rozwiązanie tylko jak można ewentualnie zmienić imie i nazwisko