Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem po bootcampie i zostałem z niczym.

Skuszony wizją niezłych zarobków, obiecankami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym dotyczącym bootcampu postanowiłem w to wejść. Pokazywali nam w prezentacjach posty z grup facebookowych ile zarabiają specjaliści, mówili, że headhunterzy poszukują programistów, jeszcze tekst, że w Polsce brakuje 70 tysięcy programistów. Wszyscy którzy byli na prezentacji byli zachwyceni i gotowi zmienić swoje życie. Miałem trochę problem z przyswojeniem materiału bo to wszystko szło szybko i intensywnie ale jakoś się udało. Pierwsze rozczarowanie to etap poszukiwania pracy. Miały być rozmowy rekrutacyjne i zaproszenia a nagle cisza. U reszty z grupy podobnie. Raz nawet usłyszałem, że ludzie po szkołach programowania nie są mile widziani w większości firm. Mam też znajomych na studiach i niektórzy też nie mogą znaleźć pracy. Jak to w końcu jest? Byłem na targach pracy i zauważyłem, że bardzo mało firm szuka ludzi na staże. Firmy przychodzą na uczelnie i oczekują już doświadczenia. Tak wygląda rynek juniora?

#pracait #programowanie #naukaprogramowania #informatyka #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fea0591f14efece9d7d638
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
yolo: Na targach studenckich da się znaleźć studentów z doświadczeniem, więc nic dziwnego, że i takie oferty ram są, ale raczej nie tylko.

Sam zaczynałem zdalnie prace na pierwszym roku. Kończąc inżynierskie miałem 3,5 roku doświadczenia na pełnym etacie.

Niedawno na juniora zatrudniliśmy typka 19 lat. W połowie studiów będzie miał z 3 lata doświadczenia na luzie.

To nie medycyna albo architektura gdzie musisz mieć dyplom żeby legalnie zacząć pracować w
Niedawno na juniora zatrudniliśmy typka 19 lat. W połowie studiów będzie miał z 3 lata doświadczenia na luzie.


@AnonimoweMirkoWyznania: To od razu po studiach już będzie mógł wejść w etap wypalenia zawodowego, a być może już w okolicy 30 rzuci to wszystko w cholerę i zajmie się hodowlą jedwabników albo robieniem noży #pdk. Takim to zazdroszczę.
brakuje 70 000 ale seniorów,


@Toniejawtedy: Tylko w niszowych specjalizacjach i na pewno nie 70 tysięcy. Kiedyś pisali o 50 tysiącach a teraz to co, nastąpiła inflacja? Ten brak specjalistów to widzą tylko firmy rekrutacyjne a liczby mogą być z dupy tylko po to żeby namawiać ludzi na bardzo drogie szkolenia po których i tak nie znajdą pracy.
@daro1: niszowych xD na rynku jest ssanie na react frontów że każdy senior jest od razu zassysany. W #!$%@? niszowe xD

70k było cytatem z osoby, której odpowiadałem. I bardzo łatwo mi sobie wyobrazić że tyle ludzi z branży IT brakuje

17k ofert na samym justjoin.it, czyli aktualnie jest prawie 20k otwartych rekrutacji. Policz ile ludzi od początku roku znalazło pracę i ile ludzi pracę znajdzie.

Już nawet nie mówiąc ile
@Toniejawtedy: A no dla przykładu na programistów DELPHI nie ma zapotrzebowania? Albo w ogóle na programistów aplikacji na desktop, nie do webu. Bo to że większość ofert pracy to webdev i wszyscy w to walą to ma swoje konsekwencje. Duża ilość ofert pracy ale i duża konkurencja. Nie dziwi Cię że w bardzo wielu ofertach pracy jest ten właśnie popularny React czy inne tego typu? Po co to jest wykorzystywane w
@Toniejawtedy: Każdy kto ma mózg to skuma że te brakujące 70k to tylko takie gadanie głupot żeby naganiać na studia informatyczne albo na bootcampy i do tego żeby później naiwni szukali bezskutecznie pracy na różnych portalach z ogłoszeniami dla programistów. Ja nie wierzę w to gówno, na logikę gdyby faktycznie brakowało firmy inwestowałyby w narybek a jest zupełnie inaczej. Każdy chce gotowca, pod ryj. Ale co tu się dziwić skoro większość