Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@azen2: Zapewne w cholerę osób cię mija z bronią i nawet o tym nie wiesz patrząc, że w Polsce możesz legalnie chodzić z ukrytą bronią jak masz pozwolenie, które zrobić banalnie prosto.

A problemy z bronią to typowy problem obu Ameryk (nie tylko murzynów, bo to samo jest w Ameryce Południowej). Przestępczość z bronią była tam znacznie wyższa także w czasach gdy broń była dostępna w lokalnym sklepie europejskim, a europejskie
No ja jednak wolę Polskę, gdzie prawie nikt nie ma broni, dzięki czemu nie trzeba jej przy sobie nosić i być czujnym w każdej sekundzie


@azen2: chyba chciałeś napisać: jednak wolę Polskę, gdzie prawie nie ma czarnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo akurat zdobycie pozwolenie na broń - nawet karabin snajperski - to obecnie tylko formalność i co raz więcej ludzi ją ma.
Czemu w Polsce jakoś sebki z bronią po osiedlach nie chodzą?

@rydzo: bo nie są czarni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakoś w USA czy skąd to jest nagranie, największą szansę otrzymać kulkę masz od czarnego, pomimo, że stanowią oni tylko ~15% populacji. Jest też masa białych patusów, pewno nawet więcej niż czarnych, a jakoś tak nie strzelają do każdego jak do kaczek - nawet jeśli posiadają broń.
@szpongiel: Daruj sobie te rasistowskie wysrywy, po pierwsze wysoka przestępczość wśród czarnoskórych jest wynikiem przede wszystkim ich systemowej dyskryminacji od czasów niewolnictwa i braku perspektyw potęgowanego przez brak pomocy społecznej, a nie koloru skóry. Poza tym, to, co piszesz nie jest jedynie krzywdzące z moralnego punktu widzenia, ale przede wszystkim głupie nawet po prostu z punktu widzenia logiki, matematyki i statystyki. Kiedyś już napisałem jeden komentarz, co o takich poglądach sądzę
azen2 - @szpongiel: Daruj sobie te rasistowskie wysrywy, po pierwsze wysoka przestępc...

źródło: comment_1660566024zPNUC8EKskxnSFJp2ykUlQ.jpg

Pobierz
Wy myślicie, że głównym problemem przestępstw z bronią jest fakt posiadania prawa do broni xD
Zaskoczę was, bo problem leży gdzie indziej xd
Zesraliście się jakbym kwestionował prawo w polsce

Ile razy ktoś przystawił ci broń do głowy wieczorem na osiedlu?


@rydzo: raz do brzucha, a co? dobrze, że nie była to krakowska maczeta bo pewnie już bym leżał
potęgowanego przez brak pomocy społecznej,


@azen2: Ja #!$%@?. Mówienie o USA jako kraju braku pomocy społecznej to jakiś żart. Nie wiem czy jest w UE choć jeden kraj o choć zbliżonej wysokości socjalu co USA. W USA zasiłki dostajesz praktycznie na wszystko. Widziałem kiedyś ładne opracowanie wskazujące, że tam przez długi czas dostając podwyżki nie zarabiasz więcej bo utraty zasiłków niwelują korzyść z podwyżki.

Amerykański model to nie wchodzenie na rynek