Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

po pierwsze wysoka przestępczość wśród czarnoskórych jest wynikiem przede wszystkim ich systemowej dyskryminacji od czasów niewolnictwa i braku perspektyw potęgowanego przez brak pomocy społecznej, a nie koloru skóry


@azen2: wiem, że moje komentarze brzmią rasistowsko i trudno byłoby je obronić. Dlatego nawet nie będę próbował. Napiszę tylko, że nie uważam koloru skóry za przyczynę. Natomiast w Polsce nie było tego co opisujesz we fragmencie cytowanym przeze mnie u góry, tak jak
@rydzo: odpowiedź zamyka się w jednym słowie: statystyka.
Strzelaniny w szkołach są widowiskowe i bardzo medialne ale stanowią bardzo rzadkie (w skali 300mln kraju) zdarzenia w łącznej sumie przestępstw z bronią palną. Poza tym ich przyczyny też należałoby poszukać gdzie indziej niż w samym dostępie do broni.

To samo co do białych i latynosów jako sprawców nie brakuje. Co to ma niby oznaczać? W ogóle przestępstw nigdy nie brakuje, bo idealny
W NYC popełniono w 2014 (rok powstania obrazka) 328 morderstw, 203 przez czarnoskórych. W Nowym Jorku mieszka około 2 000 000 czarnoskórych. Co z tego wynika? Że spośród czarnoskórych, 203/2 000 000, czyli tylko 0.01% popełniła morderstwo w 2014 roku. Patrząc na sprawę z tej strony, nietrudno zauważyć, że wszelkie głupie prawackie memy w stylu "13% populacji a 52% przestępstw" są manipulacjami, z bardzo dużym potencjałem do czynienia zła, bo skoro tylko
Broń miałeś skoro się wybroniłeś? Bo rozumiem, że bez broni to śmierć w butach natychmiast.


Nie wybroniłem, nie wiem do czego zmierzasz i po co o to wypytujesz. Dowody anegdotyczne nie są warte zaufania.
@MlodyWilk: plot twist - tych dwóch czarnych na początku, co skutecznie odstrzelili napastynika, to oni właśnie już byli w trakcie dokonywania napadu, a trzeci co przylazł to zabłądził na nieswoje tereny łowieckie ;)
@azen2: o to chodzi - dziwią mnie ludzie, którzy tego nie rozumieją, że gdy dostęp do broni nie polega tylko na wejściu do sklepu jak do Żabki i jej kupieniu tylko trzeba nieco papierologii to jednak takie sytuacje i masowe strzelaniny zdarzają się nieporównanie rzadziej niż np. w USA czy innych brazyliach
@szpongiel: Daruj sobie te rasistowskie wysrywy, po pierwsze wysoka przestępczość wśród czarnoskórych jest wynikiem przede wszystkim ich systemowej dyskryminacji od czasów niewolnictwa i braku perspektyw potęgowanego przez brak pomocy społeczn


@azen2: nie zesraj się. Po pierwsze to film z Brazylii jakbyś nie zauważył, więc w dupę sobie schowaj te teorie.
Po drugie - taki straszny ten systemowy rasizm, a na każdym kroku w USA czarni dostają pomoc, dodatkowe punkty na
No ja jednak wolę Polskę, gdzie prawie nikt nie ma broni, dzięki czemu nie trzeba jej przy sobie nosić i być czujnym w każdej sekundzie


@azen2:

No ja wolę Polskę jednolitą narodowo (lub chociaż jednolitą kulturowo), gdzie nie ma mniejszości jak w Brazylii, USA czy RPA

Bez dostępu do broni zamiast pistoletów zwyczajnie podejdą do ciebie z nożem i masz nawet mniejsze szanse aby przeżyć jeżeli będziesz się stawiał (nóż vs