Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@mechanior: IMO nowego Espace mogli sobie już w zasadzie darować. To jeden z nielicznych przypadków gdzie nie byłoby mi szkoda tego samochodu. I w zasadzie to już nie minivan - Francuzi okrzyknęli go crossoverem.
  • Odpowiedz
Chyba ze mówisz o ludziach którzy kupili Suva i próbują udowodnić innym ze to najlepszy wybór, w takim razie to są idioci xD


@xspeditor: no o to właśnie chodzi w tym wpisie
  • Odpowiedz
@Szkodnik1:

Powód #1. Kobiety są niższe i lubią siedzieć wyżej, wtedy mają lepszą widoczność na drogę. Z tego powodu moja mama przez ponad 25 lat jeździła tylko minivanem.

Niskość czy wysokość kobiety tu nie ma znaczenia raczej, ale powiedzmy, że w jakimś sensie to rozumiem, i ten argument ma sens.

#2. Bardziej pakowny bagażnik.

Kompletna bzdura, nie raz to mierzono i niemal zawsze w przypadku normalnego odpowiednika z danego segmentu ten
  • Odpowiedz
@trzeci: Ten ford jest zajebisty już samego wyglądu. Na co dzień jeżdżę Fiestą ST i jakbym miał kupować samochód rodzinny, to kurcze takiego forda to bym brał jak bezrobotny zasiłek. A jeszcze w jakiejś wersji ST to już w ogóle złoto.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

to jest mocny argument dla Twoich plecow jak masz dzieci,

Pisałem przecież, że to łatwiejsze pakowanie dzieci to od biedy jedyny w miarę sensowny argument. Zastanawiałem się tylko po co coś takiego kupują ludzie bezdzietni, albo ze starszymi dziećmi ¯\(ツ)_/¯

no i wysoki krawężniki w mieście łyka

To jest kompletna bzdura, i marketingowa ściema, że normalny samochód niby tego nie potrafi. Jeździłem co najmniej kilkoma względnie niskimi autami, i
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela porownywalem kodiaqa do superba kombi i paka podobna, pozycja za kierownicą w kodiaqu dla ludzi 190+ o niebo lepsza bo kolan pod broda nie mam, nogi odpoczywaja i sylwetka bardziej prosta nie zapada sie w scyzoryk a przy noszeniu dzieci i siedzeniu przy kompie w pewnym wieku to wazne, i tak jest wyzszy przeswit zwlaszcza jak porównuję z octavia która o wszystko haczyla. Auta ta sama klasa i gabaryty najwieksze na
  • Odpowiedz
nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD

@JudzinStouner:
Weź sobie porównaj przecietnego hatchbacka, którzy przy ok 437 cm ma bagażnik z 380 l średnio, a jego odpowiednik (Ateca czy skoda Karoq) też ok 437 cm ma bagaznik ok 500 l.
Licząc całościowo to nawet przewaga rośnie do ponad 200 l.
Bo więcaj pali? A co cię interesuje kasa innych?
Bo mniej sportowy? Nie no #!$%@?, tak, każdy musi
  • Odpowiedz
@furcio: Łatwiej to se może dildo wsadzić jak czymś posmaruje xD
W sharanie elektrycznie otwierasz drzwi boczne PRZESUWNE, więc legancko na ciasnym parkingu masz dzieciaka dostępnego w otworze o świetle wjazdu do stodoły. Chyba mało suvów to potrafi.
  • Odpowiedz