Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@mechanior: no obecnie przy rodzince 2+2 mam mazdę 5 i to po prostu idealne auto, 2.0 dizel mało pali dobrze się zbiera, miejsca nigdy nie zabrakło, nie psuje się, polecam każdemu podobne auta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JudzinStouner: na wykopie dalej ból bo doopy bo większość kierowców chce mieć dobrą widoczność, wygodniejsze wsiadanie, nie łapać krawężników i generalnie mieć bezpieczniejsze auto
  • Odpowiedz
@goferek: Dla mnie niezrozumiałym jest, że skoro UE już się #!$%@? w branżę motoryzacji i chce wszystko normować "dla środowiska" to czemu ma #!$%@? jajca na te abominacje zwane SUVami.
Jeszcze nigdy nie widziałem z bliska jakiegokolwiek SUVa który byłby rozsądny. Wielkie i ciężkie kobyły którymi w mieście nie da się poruszać. Ani tym nie zaparkujesz, ani tym w terenie nie pojedziesz.
Komfort też zerowy, bo przeważnie zawieszenie zrobione z kamieni
  • Odpowiedz
Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD


@JudzinStouner: no bywa i tak, ale nie wiem dlaczego od razu "idiotów".
Minivany wymarły (bo chyba poza Sharanem i Joggerem/BMW 2 Space Tourer, które nie wiem czy można nazwać minivanem nic nowego na rynku więcej nie ma) bo na SUVach więcej można
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak chcesz mieć miejsce to kupujesz Skodę Kodiaq, nie Karoq.


@staryhaliny: no to raczej nie kupujesz Skody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SweetDreams: to chyba nie siedziałeś w tym Kodiaq. Przez chwilę myślałem żeby go brak w leasing, ale potem ceny #!$%@? w kosmos i odpuściłem.
  • Odpowiedz
Mam suva. Ciasne w srodku. Ale potrzebowałem auto choć lekko uterenowione. No i żeby nikt żonie drogi nie zajeżdżał.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Rodzina się powiększa, więc w kwietniu kupiłem Chryslera Town and Country (aka. Dodge'a Granda Caravana a.k.a Lancię Voyager). Płakałem po cichu, że nieprędko pojeżdżę czymś innym niż tatowozem, ale... po tych kilku miesiącach nie oddałbym go za nic. Strefa bagażowa, ilość schowków, VES, automatyczna skrzynia i NAJWYGODNIEJSZY samochód jakim w życiu jechałem. Można zrobić 1000 kilometrów jednego dnia i wysiadasz z niego jakbyś podjechał do biedry po zakupy.
tarsycjusz - @JudzinStouner: Rodzina się powiększa, więc w kwietniu kupiłem Chryslera...

źródło: comment_1660506560pD9OIFqmYd2KXVZdCxOZ60.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz