Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
Pobierz
źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg
  • 175
@majk90 Też mam takiego! Ale w wersji Lancia Phedra. Dwudziestoletni samochód z nawigacją, podgrzewanymi fotelami, przesuwnymi drzwiami, różnymi bajerami, które nadal działają (!) fotelami, które można łatwo wymontować i zostaje zupełnie płaska podłoga.

Wożę nim czwórkę dzieci albo deski z tartaku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do tego założyłem gaz i spalanie mam w granicach 10 litrów.
Jedynym rdzewiejącym elementem jest wydech, poza tym zero problemów z rdzą.

Jak
@JudzinStouner: suv zazwyczaj ma prześwit, siedzisz wysoko i sprawia wrażenie masywnego
argumenty gówniane, ale moim zdaniem decydujące w tej modzie. To oczywiste, ze miniwany to najlepsze rozwiazanie dla aut naprawdę rodzinnych. Pojemne, konfigurowalne w środku, z pierdyliardem schowków, a takie najbardziej typowe miały i przesuwne drzwi.

no ale cóż, jak już Kopernik udowodnił, gorszy pieniadz wypiera lepszy, no i po takim minivanie nie widać, ze Seba/Karyna mają hajs, po SUVie, albo
@Bintang: Zdaję sobie z tego sprawę xD nie wspomniałem o nim nawet, bo jest ogromny i nie dla każdego byłoby do przyjęcia codzienne parkowanie nim w wąskich ulicach. Nie ukrywajmy też, ze jest okropnie drogi i nie można go traktować jako substytut takiej choćby rav4. Jak wymyślę kiedyś, po co mi on, to sobie kupię, bo mi się strasznie podoba ;) a V-klasa jeszcze bardziej.
@JudzinStouner jak to kiedyś powiedział Clarkson (z Top Gear), raz przejedziesz się minivanem i już nie będziesz chciał innego samochodu. Sam mam Forda Galaxy wcześniej miałem S-max. Obecnie zbliżam się do wymiany samochodu i jakoś nie widzę dla siebie czegokolwiek sensownego poza Galaxy. Ale serwis Forda to kpina.
@JudzinStouner: Oh tak...Opel Zafira chociażby <3 <3 <3
Piękny samochód, nie dotrwałem do takich czasów, by stać mnie było na zakup tego auta gdy było nowe

*EDIT

I nie mówię tutaj o tym Combolocie, który ma po prostu inną nazwę modelu i więcej miejsc dla pasażerów, bo nie wozi łopat i tynków...
Link do auta
@JudzinStouner: Minivany wygladaja po prostu #!$%@?. Zamiast takiego brzydala mozesz kupic xc90, gle, q6 lub x5. Sygladaja duzo lepiej, maja mozliwosc wyboru jakis normalnych silnikow czyli mocnych i do tego na pewno maja wiecej udogodnien. Zamykam temat.
@JudzinStouner: przykre masz życie jak nazywasz idiotami ludzi podejmujących inne decyzję zakupowe niż Ty XD niesamowite odkrycie XXI wieku! Ktoś lubi coś czego ja nie lubię!!??
I jeszcze ci debile w firmach samochodowych i fabrykach. Ci debile nie myślą tak mądrze jak judzin, i nie wiedzą że tylko minivany mają sens. Debile robią PSEUDO SUVY XD oh wait, dlaczego one schodzą na pniu? O nie, macie ich nie sprzedawać, to wozy
Pobierz
źródło: comment_1660502680vNJK9eQNRxiy7s5ADe68P6.jpg