Wpis z mikrobloga

1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - check
2. tylne opony założone na odwrót do kierunku jazdy - check
3. z-----a geometria zawieszenia bo przednia opona jest zużyta prawie na slicka od wewnątrz - check
4. całkiem OK auto które totalnie nie wskazuje że właściciel musi oszczędzać na jedzeniu i bezpieczeństwie - check
Creds za zauważenie dla @Donmenello
#motoryzacja
dzemzrzodkiewki - 1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - c...

źródło: comment_1660202001HMhxZ4yWACbzJ55oAsbQal.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzem_z_rzodkiewki: fiesty zwykle bardzo dobrze się prowadziły, ale to nie zmienia faktu, że auto z segmentu B nie bez kozery jest nazywane miejskim, nie sposób zestawić takie auta z samochodami z segmentu F przeznaczonymi do podróż autostradami z przelotowymi 180-220
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: brak należytych opon w aucie = odholowanie do najbliższego wulkanizatora/parking policyjny (500 zł/24h) na koszt właściciela + mandat w wysokości miliona monet.

Bez pieprzenia o stać/nie stać: normalne opony kosztują ok 850 zł (nowe), z indeksem 140 km/h, czyli tyle ile jest dopuszczalna w Pl.
Geometria w popularnych autach od 150-200 zł. i można śmigać.
Samochód z lawety ok 10k (??) czyli za bezpieczne poruszanie się tym sprzętem 1/10
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki zaraz zaraz Uniroyal MS Plus 77 to nie jest budżet. To jest prawilna średnia półka, bardzo fajne opony. Po drugie primo są założone poprawnie. Fakt taki że zimowa gorzej pracuje w lato, to jest błąd. Natomiast te dwa zarzuty op-a są z czapy.

Dlaczego na zdjęciu jest dodatkowy rowek? Jak opona jest szersza chyba od szerokości 205 to ma dodatkowy rowek obwodowy na środku bieżnika, od 195 w dół go
TrionicSe7en - @dzemzrzodkiewki zaraz zaraz Uniroyal MS Plus 77 to nie jest budżet. T...

źródło: comment_1660238475fpR2hafceEhZ0uSCGERza2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: a może to są opony całoroczne? One wyglądaj prawie jak zimowe. Osadzanie na podstawie 2 zdjęć bieżnika może być krzywdzące. Sam mam w drugim samochodzie całoroczne i drogi trzymają się bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@sideways: na zimówkach zrobiłem już kilkaset tysięcy km - oczywiście całe lata. Ostatnie kupione to znowu zimówki do tego flat run, by było bezpieczniej w przypadku przebicia. Gdy je zakładałem na wiosnę, bo stare zimówki już były stare (ale nie łyse) to oczywiście standardowo dostałem pytanie czy wiem, że to są zimówki, a za chwilę lato. Tak więc - nasłuchałeś się bajek o kiepskim prowadzeniu zimówek. Są zresztą filmy pokazujące
  • Odpowiedz
@theoforos1: jeżdżę cały rok na zimówkach - nic się nie dzieje. Nasłuchałeś się bajek. Gdy kupowałem swój pierwszy samochód - też byłem przerażony, że muszę przejechać na zimówkach kilkanaście kilometrów. Zimówki wystarczają mi na grubo ponad 100 tys. km.
  • Odpowiedz
Po poślizgu, nawet na miniaturce widać ten piach z pobocza na asfalcie. Pytanie więc jak ty tego nie widzisz?


@m0rgi: Jak w-----ł w bariery to jak ma tam nie być piachu? Jakby miało być jak mówisz to i tak by stracił panowanie bo by leciał po barierach bokiem.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Za długo „siedzę” w oponach zeby mnie to dziwiło.
Klebery nie są zle opony ale zimowe w lato to masakra.
Niestety u nas często stosują dziwne praktyki „dojeżdżania” opon.
Nie będę zakładał letnich bo szkoda.
Dojadę zimówki do końca.
  • Odpowiedz
zaraz zaraz Uniroyal MS Plus 77


@TrionicSe7en: przecież to jest inna opona. I już nawet nie chodzi o rowek. To zupełnie inny bieżnik.
Druga sprawa to to że opony z przodu są inaczej założone niż te z tyłu więc któraś strona jest założona źle.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: w każdym poście na FB o tym wypadku nikt nie wspomina, że powodem wpadniecia w poślizg były te opony, ba, nawet nie ma zdjęcia tego, które tutaj wrzuciłeś. Oczywiście w komentarzach lincz tylko na kierowcę VW xD
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: co ty za przeproszeniem pieprzysz xD w Polsce nawet nie ma obowiązku zmiany opon letnie/zimowe więc o czym ty mówisz.... O spryskiwaczu?! Serio? Prawnie zabroniona jest jazda bez płynu do spryskiwaczy?! Myślę, że masz bujną fantazję ale wiedzy i faktów nie znasz tylko bajdurzysz i to akurat fakt.
Ktoś ma wypadek i nagle każdy ekspertem zostaje a bzdury piszecie takie, że głowa mała :)
  • Odpowiedz
@new_micra: Ale ja się opieram na własnym doświadczeniu a nie na jakis bajkach o którch piszesz.
W tym roku zmieniłem zimowki na letnie dopiero w lipcu i jeżdziło sie dragicznie, jak na jakieś plastelinie.
Skoro tobie takia jazada odpowiada to spoko i sobie jeżdzij, mi się jeżdziło fatalnie i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
Przez dużą część roku w Polsce nocą temperatury nawierzchni są i tak niskie (jeżdżę nocą dużo) więc opowiadasz bajki, nasłuchałeś się.


@new_micra: Chciałeś nam powiedzieć, że jesteś beznadziejnym kierowcą, który nie czuje różnicy w prowadzeniu? Przyjeliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz