Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #frontend #webdev #programista15k #design
Pracuję jako front-end developer w korporacji. Czy designer będzie się "gniewał" jesli po otrzymaniu mockupow czasem zrobię jego komponent we własny sposób i mu podeślę jako propozycję? Albo jak będę zgłaszał uwagi ze alternatywne rozwiazanie czegos ma wiecej sensu.
Czasem mam wrażenie, że trafiają się elementy które mógłbym troche ulepszyc, ale nie chce zeby typ sobie myslal ze jestem męczący. Z drugiej strony sporo decyzji pewnie wynika np. z kwestii UX o którym wiem mało, więc w dyskusji z nim nie upierałbym się ze na pewno moja wersja lepsza.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f36a26b69b7b5b924bfac1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: O ile załatwisz to bezpośrednio z nim (a nie z CC do zespołu, jego managera i połowy zarządu), to czemu miałby się gniewać? IMHO, to trochę jak code-review albo rzeźbienie w zastanym kodzie - zawsze po fakcie można zrobić coś lepiej - a najwyżej na miejscu dowiesz się, że miał na tylko 15 minut i wspaniałą korpo-bibliotekę do dyspozycji, więc razem poklniecie na organizację. A chwilę potem założycie własny startup
WybitnaBarmanka: Jestem projektantem i pracowałam raz z frontem z którym łączyło nas zainteresowanie uxem i jak najbardziej z nim dyskutowałam.
Jednak reszta programistów którzy mieli takie pomysły z jakimi miałam do czynienia była frustrująca. Ja się uczę 10 lat a ktoś mi wyskakuje z głupimi pomysłami i nie wiadomo co z tym zrobić, na szkolenia się nie umawiałam, kursu designu nie mam zamiaru robić w pracy i wchodzić w szczegóły, bo