Wpis z mikrobloga

#poznan to chyba najbardziej przereklamowane polskie miasto xd Ludzie przecież tu nic nie ma. Zwiedzisz cytadelę w 2-3 godzinki i nic więcej nie masz tutaj do roboty xD
Bo co innego tu oglądać? Betonowy rynek wyglądający jak każdy inny rynek w Polsce (który obecnie i tak jest rozebrany)? Wybetonowaną, obrzydliwą pod względem designu ulicę Św. Marcin? Czy może wielki betonowy Plac Wolności? To miasto nie oferuje nic, dosłownie nic ciekawego. To już #torun mimo, że 3x mniejszy to jest 3x ciekawszy
  • 77
@SerTrapistow: mieszkałem i w Poznaniu i w Toruniu i żadne miasto na mnie wrażenia nie zrobiło, ale też nie było złe. Jakieś galerie handlowe są, jakieś skwery są, deptak ze sklepami, restauracje, puby, miejsce nad rzeczką...
Ostrów Tumski


katedra jak każda inna

secesyjne kamienice na Jeżycach


@ciemnienie: takie same jak w każdym innym polskim mieście,

Stare Zoo


@ciemnienie: nic ciekawego, zoo znajdziesz w każdym mieście

cum pertinensis jest masa zwiedzania Kornik, Rogalin, Ostrów Lednicki, Giecz, Gniezno


@ciemnienie: tym samym tokiem rozumowania zaletą bydgoszczy jest bliskość do torunia xd
@SerTrapistow: a bzdury gadasz - masz tam Kościół NNP z rekonstrukcja palatium, psalterie
Rezerwat Archeologiczny czy nawet ten nieszczęsny ICHOT. Sam Ostrów jest uroczym miejscem.

Fajne małe zoo z historia, super dla dzieci. Palmiarnia jest ciekawa i można się załapać na nocny event. Jasne że Toruń oferuje więcej pod kątem zabytkiw, w końcu jest wpisany na listę UNESCO xd
0

#poznan to chyba najbardziej przereklamowane polskie miasto xd Ludzie przecież tu nic nie ma. Zwiedzisz cytadelę w 2-3 godzinki i nic więcej nie masz tutaj do roboty xD

Bo co innego tu oglądać? Betonowy rynek wyglądający jak każdy inny rynek w Polsce (który obecnie i tak jest rozebrany)? Wybetonowaną, obrzydliwą pod względem designu ulicę Św. Marcin? Czy może wielki betonowy Plac Wolności? To miasto nie oferuje nic, dosłownie nic ciekawego. To
@SerTrapistow: ja jebe, patrzysz na miasto z perspektywy nosacza turysty. Wiesz, ze atrakcje typu ladny rynek, ladny park czy fontanna to najmniej istotne rzeczy dla kazdego doroslego mieszkanca miasta i okolic?:D ile masz lat, 12?:D


@bin-bash: a gdzie ja napisałem cokolwiek o mieszkaniu tutaj?

Zresztą mieszkanie w tym mieście to też rak, ścieżki rowerowe #!$%@? bez żadnego składu, ulice zakorkowane, komunikacja miejska przepełniona i droga.
Zresztą mieszkanie w tym mieście to też rak, ścieżki rowerowe #!$%@? bez żadnego składu, ulice zakorkowane, komunikacja miejska przepełniona i droga.


@SerTrapistow: Torun to dopiero dziura, miasto bez przyszlosci i wiekszosc z niego ucieka. Wytlumacze Ci bo widac, ze mlody jestes. Ludzi doroslych interesuje przede wszystkim rynek pracy, koszty zycia, zarobki, mozliwosci. Torun pomimo, ze ma calkiem dobra uczelnie UMK i kilka mniejszych uczelni nie potrafi sciagnac zadnego sensownego biznesu -
@SerTrapistow: Typ co pomylił Poznań z jakimś Rzymem albo innym Paryżem xD

To jak zlewasz wszystko co Ci ludzie mówią - tj. rynek, śródka, katedra, kamienice argumentem, że podobne jest w innych miastach przyprawia jedynie o politowanie.

Dla wielkiego Pana turysty z takim podejściem to w Polsce masz Warszawę (bo tu jest Pałac Kultury - nigdzie takiego nie znajdziesz!!!1one) i Kraków (bo tu jest Wawel) a resztę można tak samo sklasyfikować
Ludzi doroslych interesuje przede wszystkim rynek pracy, koszty zycia, zarobki, mozliwosci.


@bin-bash: no i co takiego jest w Poznaniu? Amazon? Fabryka VW gdzie zatrudniają za minimalną czy tysiące galerii w których możesz pracować jako sprzątaczka albo sprzedawca za minimalną?

Może i praca jest #!$%@? ale za to wynajem małej kawalerki na zadupiu Poznania to jedynie 2500zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SerTrapistow: swego czasu często jeździłem do Poznania służbowo na 2-3 dni i z moich ulubionych miejsc to: 1. rynek - jest świetny, knajpy, klimat, 2. Warta i bulwary - świetny klimat, ludzie bawiący się nad brzegiem, 3. Malta - cały teren wokół, aquapark z gorącymi basenami na zewnątrz (nawet w zimie), domki do wynajęcia (camping Malta) to świetna miejscówka do wypoczynku. Pewnie jeszcze coś pominąłem ale bardzo dobrze wspominam to miasto.