Wpis z mikrobloga

#poznan to chyba najbardziej przereklamowane polskie miasto xd Ludzie przecież tu nic nie ma. Zwiedzisz cytadelę w 2-3 godzinki i nic więcej nie masz tutaj do roboty xD
Bo co innego tu oglądać? Betonowy rynek wyglądający jak każdy inny rynek w Polsce (który obecnie i tak jest rozebrany)? Wybetonowaną, obrzydliwą pod względem designu ulicę Św. Marcin? Czy może wielki betonowy Plac Wolności? To miasto nie oferuje nic, dosłownie nic ciekawego. To już #torun mimo, że 3x mniejszy to jest 3x ciekawszy
  • 77
@pawel694: no i ile się zarabia w tych firmach? Podpowiem: gówno.
Taki Gdańsk dla przykładu ma wyższe średnie zarobki i podobne koszta życia a niektóre aspekty życia są lepsze jak np. dostęp do morza, duże wydarzenia, czystsze powietrze czy lotnisko które nie upada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SerTrapistow: no to jednak parę rzeczy jest do zwiedzenia, Muzeum Rogala imo było ciekawsze niż Muzeum Piernika xD Ale ja wiem, czy jest przereklamowany? Przede wszystkim musiałby się gdziekolwiek reklamować, żeby tak było xD Jeśli myśli się o turystycznych miastach w Polsce, to Poznań nie jest w ich czołówce. Przychodzi do głowy np. Zakopane, to dopiero jest przereklamowane. A Poznań nigdy nie aspirował do bycia superatrakcyjnym turystycznie
@SerTrapistow Skąd takie info? Zwykle #!$%@?, tak się składa że mam znajomych pracujących w wielu firmach w Poznaniu, między innymi w tych, które wymieniłem i na zarobki nie narzekają. Na taśmie zawsze będziesz dostawał mniej niż ktoś na stanowisku, to nie tylko w Poznaniu jest taka tendencja
Skąd takie info? Zwykle #!$%@?, tak się składa że mam znajomych pracujących w wielu firmach w Poznaniu, między innymi w tych, które wymieniłem i na zarobki nie narzekają. Na taśmie zawsze będziesz dostawał mniej niż ktoś na stanowisku, to nie tylko w Poznaniu jest taka tendencja


@pawel694: tak tak, twoje anegdotyczne przykłady podważają dane GUS xD między Poznaniem a Gdanskiem czy Wroclawiem jest kilkaset zl. różnicy w zarobkach a między Warszawa
ale ja mówię o perspektywie turysty

Taki Gdańsk dla przykładu ma wyższe średnie zarobki i podobne koszta życia

między Poznaniem a Gdanskiem czy Wroclawiem jest kilkaset zl


@SerTrapistow: ale przecież jako turystę nie powinno cię obchodzić ile ludzie w Poznaniu zarabiają ( ͡~ ͜ʖ͡º)
A między Poznaniem a Gdańskiem są ~103 zł różnicy w medianie, więc już bez przesady z tym kilkaset
@SerTrapistow: Design to termin określający coś innego niż układ kostki na chodniku.
A swoją drogą, co ciebie interesuje w takim Toruniu skoro ty nie masz oka do dostrzeżenia ciekawych, specyficznych rzeczy w Poznaniu (tak btw. oba te miasta akurat mają pewne wspólne cechy i w pewnych aspektach są z tej samej paraii)? To nielogiczne jest. Jeżeli jedziesz gdzieś i nie potrafisz wyciągnąć poczynić jakichś obserwacji, wyciągnąć pewnych cech, jakiejś tam lokalnej
@SerTrapistow: ale przecież jako turystę nie powinno cię obchodzić ile ludzie w Poznaniu zarabiają ( ͡~ ͜ʖ͡º)

A między Poznaniem a Gdańskiem są ~103 zł różnicy w medianie, więc już bez przesady z tym kilkaset


@Limonene: główny post napisałem z perspektywy turysty. Ktoś tam napisał, ze może nie jest super turystyczne miasto ale za to dobrze się mieszka to mu odpisałem, ze chyba jednak nie.