Wpis z mikrobloga

#poznan to chyba najbardziej przereklamowane polskie miasto xd Ludzie przecież tu nic nie ma. Zwiedzisz cytadelę w 2-3 godzinki i nic więcej nie masz tutaj do roboty xD
Bo co innego tu oglądać? Betonowy rynek wyglądający jak każdy inny rynek w Polsce (który obecnie i tak jest rozebrany)? Wybetonowaną, obrzydliwą pod względem designu ulicę Św. Marcin? Czy może wielki betonowy Plac Wolności? To miasto nie oferuje nic, dosłownie nic ciekawego. To już #torun mimo, że 3x mniejszy to jest 3x ciekawszy
  • 77
@bin-bash: a i jeszcze jedno pytanie - skoro w Poznaniu jest tak pięknie i wspaniale to dlaczego jest jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce?


@SerTrapistow: Bo ma potężne przedmieścia nie spotykane nigdzie indziej w Polsce. Przejedz się po wioskach podpoznańskich. Maja cała infrastrukturę od galerii , po nawet szpitale. Jak wjedziesz w suchy las, tarnowo podgorne, komorniki, plewiska , Swarzędz itd zobaczysz na pierwszy rzut oka ze to
@SerTrapistow: tak. I poznaniacy tego nie kryją, że tu #!$%@? jest. Nie jak #!$%@? z innych miast, gdzie psy szczekają dupami a ich mieszkańcy zachwalają pod niebogłosy. Polecam za to wielkopolskie jedzenie jak np. kaczka z pyzami. Albo szare kluchy z boczkiem i kwaszoną kapustą. Miasto takie se, ale jedzenie zajebiste akurat.
@SerTrapistow: Trochę racja, Poznań warto zobaczyć dwa razy, 11 listopada jak jest świety marcin i podczas pyrkonu. Do tego zobaczyć koziołki, może muzeum rogali i można wracać. W sumie nikt normalny nie poleca tego miasta na jakiś dłuższy weekend. No ale tak naprawdę poza Krakowem , Wrocławiem trójmiastem chyba nie ma takich miast w Polsce. A i to że Poznań ma dobry rynek pracy to lekkie niedomówienie, w mieście w których
@bin-bash Gdy pierwszy raz przyjechałem do Poznania, to pierwsza myśl była: "Ja pier...ole, jestem w Katowicach!". I byłoby to możliwe, bo odnaleźć się na Poznańskim dworcu kolejowym to, jak rozwiązywanie sudoku.
@bin-bash Twoje argumenty są zrozumiałe i do przyjęcia. Ale poza atrakcyjnością rynku pracy i możliwościami rozwoju, są też względy estetyczne, bezpieczeństwa, komunikacji, rozrywki i spedzania czasu wolnego. Niestety, ale w Poznaniu czulem się, jak na Śląsku. Na ulicach i w komunikacji jest wyjątkowa ilość tzw. ludu pracującego. Mam na myśli ludzi o niższej kukturze społecznej, dla której główną rozrywką jest alkohol, papierosy i przekleństwa wytrącane w każde zdanie.
@Rocky_Zuma_Skye: <3
A tak nieironicznie to lubię Poznań i nie wiem o co się ludzie #!$%@?ą. xD Spoko miasto, dużo dobrego jedzenia, wydarzeń kulturalnych, dużo młodych ludzi. Co prawda nie da się po nim aktualnie przemieszczać (xD) oraz absurd goni absurd, no ale Poznań jest w Polsce, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poza tym to proszę szanować naszych poznańskich żuli, to są
@lbyczy: jeśli ktoś będzie zwiedzać Kraków, to Wieliczka zwykle jest w rozkładzie. Jeśli turystycznie jesteś w Poznaniu to powinieneś zobaczyć też Kornik lub Rogalin, bo z Podkarpacia nie będziesz się chyba specjalnie telepal, żeby obejrzeć jeden pałac. Macie z opoem jakieś powyginane podejście, nie poradzę.
@bin-bash no a z jakiej ma patrzec jak je odwiedza turystycznie? Czy tramwaj blisko? XDddddddddddd


@Krzakol: Ty chyba slaby w czytanie jestes. Nie wiem czy widzisz, ze @SerTrapistow to troll, bo innej opcji nie ma, skoro sie tu zalogowal to chyba minimum iq ziemniaka ma :-)
Poznan nie jest turystycznym miastem ani sie tak nie reklamuje, wiec o jakim przereklamowaniu op mowi to nie wiem.
@bin-bash: Zaleski nie jest fajnym prezydentem, wlasnie dlatego ze w Toruniu taka lipa jest na rynku pracy. Wywodzi sie z prlowskich wspolniot/spoldzielni mieszkaniowych i to ze miasto jest najbardziej zadluzone w PL a ludzie na niego glosuja powoduje jakis mindfuck w mojej glowie.