Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi w Polsce z tym zakazem pracy w niedzielę? Sam zaczynam pracę od niedzieli do czwartku (40h) i według moich przemyśleń w Polsce wygląda to tak samo, czyli ludzie pracujący w niedzielę mają piątek i sobotę wolną, co jak dla mnie piątek wolny jest dużym plusem. Ale czytam że w Polsce to jest nie do zaakceptowania. O co to chodzi?
  • 176
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: ale to jest chore, wymyślać coś aby obejść zakaz. Chcą oszczędzać ludzi w niedziele? Niech wprowadzą limit 4/6 godzin pracy w niedzielę. Najgorzej że są ludzie którzy chcieliby/mogliby pracować weekendy z niedzielą włącznie ale nie mogą. Rozumiem kiedyś dawno, niedziela to był dzień "święty" kościół itp, ale teraz, jak dla mnie to jest normalny dzień mimo że weekend..

@banas921: nie chca, to jest polityka na wysokim szczeblu
  • Odpowiedz
@banas921 ktoś dostrzegł zależność między zwiększająca się liczba ludzi w galeriach, a zmniejszającą w kościele. Oczywiście to wina "zgniłego lewackiego zachodu". Leśne dziady podumały, że jak zamkną galerie to ludzie wrócą do kościoła.
  • Odpowiedz
@Piechotek

Uwielbiam pracować w niedzielę, 100% więcej płatne, w święta z kolei 150%, żyć nie umierać i w tygodniu wolne wskoczy zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W korposzczurolandi pewnie? Bo raczej nie w hipermarkecie. Tam byś zobaczył dodatkowe pieniądze jak świnia niebo.
  • Odpowiedz
@banas921 bo PiS i ich wyborcy lubią jak się nawiązuje do lat 70 i 80 bo wtedy było lepiej. Jak wprowadzali zakaz jakoś w 2016 2017 to pamiętam jak na straganie same starsze osoby mówiły o tym, że niedziela służy do siedzenia z rodzina, a nie tam praca. Niedziela to świętość i odpoczywać trzeba... O to w tym chodzi o lizabie dupy wyborcom a nie robienie dobrze
  • Odpowiedz
@banas921: logiki pewnie zbyt wiele nie ma, więc nie będę jej szukał, ale moim zdaniem teorii jest kilka.
1. Kolejny argument, żeby skłócić ludzi. Głównie nakręcanie wiary do szczekania na "opozycję", czyt. "nie na naszych".
2. akcja typu lasy podczas pandemii - zabierzemy coś co jest oczywiste, a później przyjedziemy na białym koniu oddać
3. zasada zakazu handlu, czyli zamknięcie sklepów, reszta może być otwarta sama w sobie pokazuje jaki to ma sens i pomyślunek xD

Najbardziej mnie śmieszy, jak ktoś popiera zakaz handlu, a.. sam pracuje w niedziele xDD "no ale biedronka to co innego ty
Kolarzino - @banas921: logiki pewnie zbyt wiele nie ma, więc nie będę jej szukał, ale...

źródło: comment_1659863992vRt8eB0eeqvKMrujOJXOE1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz