Wpis z mikrobloga

@Quirang: naprężenia na szkle byly za duże. Szyba byla juz lekko wygięta przy kladzeniu, i jak dobili bok do podłoża to naprężenia przekroczyly jakas graniczna wartość dla materiału.
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: @Quirang: btw, troche offtop. nowe telewizory (zwłaszcza te duże i cienkie powyżej 40 cali) też należy nosić pionowo i nigdy nie dawać ich na płask, bo zaprojektowano je tak aby wytrzymywaly naprężenia w pionie. Jezeli taki telewizor bedziesz wyciągać z pudelka pod dziwnymi kątami, podczas kładzenia wygniesz go lekko i uderzysz jedyn bokiem w podłogę lub będziesz transportował / wyciągał go w poziomie również moze dość do nagromadzenia naprężenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zar0x: Po to to szkło jest hartowane, żeby sobie nic nie pociąć. Tutaj ich pewnie pokaleczyło powierchownie, ale nie przetnie żadnych ścięgien. Pracowałem kiedyś w szkle i nie raz mi walnęło w rękach. Czasami miałem lekkie skaleczenia nawet na twarzy. Często też nie mogłem takiego kawałka rozwalic, waląc nawet w kant. Nie wiem od czego to zależało, możliwe, że od tego jak było wyhartowane w hartowni.
  • Odpowiedz
  • 1
@Qutaphone nie chodzi o pękanie szyby, chodzi o nierówność krawędzi. Łapiesz szybę jest spoko, ześlizgnie się przypadkowo ciut w dół gdzie krawędź będzie ostra i już masz lipę. Szyby powinno się przenosić specjalnym sprzętem po prostu, nie w łapach
  • Odpowiedz
nowe telewizory (zwłaszcza te duże i cienkie powyżej 40 cali) też należy nosić pionowo i nigdy nie dawać ich na płask


@floojd: czytać instrukcję, w moim kazali po wyjęciu z pudełka położyć na stole (przykrytym czymś miękkim) żeby nóżki zamocować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zar0x: Jak jest ostra krawędź to tak. Ale na filmie jest obrobiona. Ciężko się taka zaciąć, nie obrobionych kawałków się raczej nie hartuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zar0x: Nie wiem w jakiej szkole cie uczyli, ale moja praktyka w tym zawodzie nauczula mnie,, że nawet sprzęt (czyli wszelkie przyssawki i rękawice) nie dają Ci pelni bezpieczeństwa z nieobrobionymi taflami szkla. Z obrobionym szkłem, praktycznie nic się nie działo.
  • Odpowiedz