Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przymusowy pobór, ale tylko dla mężczyzn, bo trzeba chronić kobiety jeśli chce się odbudować populację kraju po wojnie, bo tak to działało przez tysiące lat cywilizacji".

Przecież tak na Ukrainie jak i w Polsce dzietność wynosi około 1.3 więc o żadnej odbudowie grupy nie ma mowy, skoro nawet w czasach pokoju następne pokolenie będzie o 35% mniejsze niż obecne. Taka jest cena równouprawnienia i tego, że kobiety przestały być zasobem rozpłodowym i mogą same decydować o swoim życiu, w tym i o tym czy chcą rodzić dzieci. A my jako część Zachodu zgodziliśmy się tą cenę zapłacić.

Czemu więc dziś na wojnie mieliby ginąć sami mężczyźni pod przymusem, zupełnie jakby całe równouprawnienie się nie wydarzyło i kobiety dalej siedziały tylko w domach i rodziły dzieci, a nie miały te same prawa jak mężczyźni, którzy mają za nie ginąć? Przecież dziś jest całkiem inny świat niż był we wszystkich cywilizacjach tysiące lat temu.

A może tacy ludzie zakładają, że wojna powinna znieść równouprawnienie i kobiety powinny znowu siedzieć w domach, słuchać męża i rodzić dzieci, aby odbudować populację?

Można w sumie zapytać. @szurszur jesteś za tym, żeby wraz z prowadzeniem poboru dla mężczyzn przywrócić prawa kobiet takie jakie miały one w XIX wieku? No wiesz, ograniczony dostęp do edukacji, praca jak już to tylko najprostsza i znacznie gorzej płatna niż taka sama praca dla mężczyzn, tak aby jedyną szansą na życiowy awans dla kobiet było dobre zamążpójscie i "robotny chłop co dużo nie pije"? Bo tylko przywrócenie takiego systemu gwarantuje dzietność 3.0 i więcej, potrzebną do realnej odbudowy populacji.

Skoro nie wahasz się przed wysyłaniem młodych chłopaków na front, gdzie mają ginąć rozrywani, paleni żywcem czy kastrowani jeśli wpadną w łapy wroga, to chyba nie powinieneś mieć problemu z odebraniem kobietom równouprawnienia? W końcu tak działały "wszystkie cywilizacje, nacje i społeczeństwa przez tysiące lat" , a obecne równouprawnienie to chwilowa aberracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli masz z tym problem, to jakim prawem chcesz dysponować życiem mężczyzn?

Ja np. uważam że równouprawnienie jest dobre, dlatego pobór jeśli już miałby być wprowadzony to powinien być dla wszystkich, a najlepiej dla nikogo i zamiast niego powinno się stawiać na ochotników.

#wojsko #wojna #ciekawostki #dyskryminacjamezczyzn #ukraina #rosja #rozowepaski #niebieskiepaski
s.....i - Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przym...

źródło: comment_1659589153kmM6YIneGMx0i5N9dxAPKP.jpg

Pobierz
  • 285
Ale nie do wychowywania i do opłacania tych dzieci. Tak nie może być, by społeczeństwo funkcjonowało, a dzieci były zdrowe.


@nowywinternetach: przecież dopiero co pisałeś, że facetów można wysłać na śmierć na wojnie, więc to nie powinno ci robić różnicy. Ci co zginą dzieci nie będą przecież wychowywać.

Nie ma równych praw, kiedy w grę wchodzi sytuacja ekstremalna. Wtedy liczą się kompetencje. Niekompetentni są zbyteczni.


Wymieranie demograficzne to też sytuacja ekstremalna.
@nowywinternetach: z innej strony #polonia czy #polaknaemigracji jest niemało, więc w jakiś sposób Polskość jest zabezpieczona.

Wliczając w to, że Polacy mają wkład w historię USA - Puławski(a), czy Kościuszko, czy wkład w zdobycze cywilizacyjne zwieńczone uznaniem w postaci liczących się nagród/tytułów, typu nagroda Nobla.

Albo też Polacy wnoszą wkład w popkulturę globu w postaci np. #wiedzmin, #cdprojektred, czy #techland.

----
@skitarii: @nowywinternetach: oczywiście, że ochotnicy
skoro popierasz równość tylko tam gdzie ci wygodnie, a gdy trzeba ginąć to posłałbyś obcych mężczyzn na śmierć.


@skitarii: xD

Tego wymaga sytuacja i takie są kompetencje. Tak samo jak nie wyślesz 80 letniej osoby na front. Więc równość nie ma znaczenia w tym aspekcie ani żadna hipokryzja. Po prostu każdy musi zrobić coś do czego nadaje się lepiej w czasie wojny. I zaraz znowu nawrócisz z tym masowym zapładnianiem po
xD

Tego wymaga sytuacja i takie są kompetencje. Tak samo jak nie wyślesz 80 letniej osoby na front. Więc równość nie ma znaczenia w tym aspekcie ani żadna hipokryzja. Po prostu każdy musi zrobić coś do czego nadaje się lepiej w czasie wojny. I zaraz znowu nawrócisz z tym masowym zapładnianiem po wojnie i ta dyskusja nigdy nie będzie mieć końca. Wniosek? Nie da się inaczej niż mówię, a ty masz naiwne
można zrezygnować z wychowania dzieci przez mężczyzn, jeśli chce się zachować liczebność społeczeństwa.


@skitarii: Tylko w warunkach wojny. W bezpieczeństwie nie ma to sensu i dzieci lepiej jak mają pełną rodzinę. Plus płaci ojciec też na nie, a nie "państwo".

Co będą wychowywać, skoro nie rodzą tych dzieci?


Te co uciekły z dziećmi.

No to nie można wysyłać mężczyzn na wojnę, bo jeszcze zginą i nie będą mogli wychowywać i opłacać
@nowywinternetach: @skitarii: gadacie, aby gadać. To ja mam rację!

Ochotnicy niezależnie od płci powinni być brami w pierwszej kolejności do mobilizacji, a państwowość i osoby decyzyjne powinny krzepić ludzi do podjęcia się ochotnictwa, np. dużym bonusem/przywilejami w czasach po wojnie i w czasach odbudowy.

Całe rozważanie o jakichś dodatkowych kryteriach przetrzymywania kogoś na siłę na polu walki są z dupy.

Najważniejsze jest, żeby "po pierwsze nie przeszkadzać" i nie dopuszczać
a jeżeli tak nie jest, to po prostu nie należy im się niepodległość i pozostaje im albo zniknąć, albo funkcjonować w rezerwacie, albo żyć jako mniejszość narodowa, czy bez niepodległości.


@patrolez: To się sprowadza do wykluczania każdego kto nie przejdzie poboru / nie chce być "ochotnikiem na siłę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko w warunkach wojny. W bezpieczeństwie nie ma to sensu i dzieci lepiej jak mają pełną rodzinę. Plus płaci ojciec też na nie, a nie "państwo".


@nowywinternetach: a co, po wojnie wskrzesisz tych co na niej umarli? Nie, więc dzieci osierocone przez walczących będą sierotami też w czasie pokoju.

Te co uciekły z dziećmi.


Z dziećmi mogą uciec też mężczyźni.

No mówię, jedyne wyjście to ucieczka i poddanie się. Tylko to
Celem narodu, państwa i wojska, jest tak funkcjonować, aby ludzie chcieli być ochotnikami, a jeżeli tak nie jest, to po prostu nie należy im się niepodległość.


@patrolez: no popatrz, a według @nowywinternetach wystarczy tylko zagnać mężczyzn pod przymusem na wojnę i sprawa zakończona.

Takie kwestie jak morale i uzbrojenie są według niego całkowicie nieważne. Zamordyzm wszytko magicznie załatwi.

Tak jak w 1939 roku. Wtedy wysłano mężczyzn siłą na wojnę i wygraliśmy.
Przecież mężczyźni dla ciebie zawsze są bydłem


@skitarii: Jesteś manipulatorem. Ja jednie podkreślam inny zakres kompetencji mężczyzny na wojnie od np. 80 letniego człowieka i statystycznej kobiety, która ma dzieci.

No ale dobra, szkoda tam kręcić tą dyskusję. Mówię, ostatecznie chcesz, by stworzyć urzędy do zapładniania i nakazywania tworzenia par, a jeśli nie to po prostu pozwolenie na ucieczkę obu płciom czyli poddanie się. Do tego to się sprowadza.
Zamordyzm wszytko magicznie załatwi.


@skitarii: Hhahahahah powiedział ten co nie chce zamordyzmu by np. dzietność zwiększać.

Takie kwestie jak morale i uzbrojenie są według niego całkowicie nieważne.


Nikt nie pytał mnie o zdanie. Więc nie manipuluj. To są sztuczki erystyczne aroganta. Nie wchodzisz w dyskusję by dyskutować, tylko by przejaskrawić kogoś zdanie negatywnym lub jego jako osobę w ten sposób.
No ale dobra, szkoda tam kręcić tą dyskusję. Mówię, ostatecznie chcesz, by stworzyć urzędy do zapładniania i nakazywania tworzenia par, a jeśli nie to po prostu pozwolenie na ucieczkę obu płciom czyli poddanie się. Do tego to się sprowadza.


@nowywinternetach: ostatecznie chcę by nie było poboru, oraz by państwo chroniło się ochotnikami.

A te urzędy zapładniania miały ci jedynie pokazać debilizm twoich postulatów, bo zmuszanie mężczyzn do pójścia na śmierć na
tylko stwierdziłeś, że bez poboru dla mężczyzn wojny nie da się wygrać, a jak się wprowadzi pobór to da się wygrać.


@skitarii: Nieprawda, zapytalem tylko co gdy ochotników będzie za mało. Znowu manipulowanie moją wypowiedzią.

Przecież ty nic nie pisałeś o morale i uzbrojeniu


To, że nie pisałem nie znaczy, że wyraziłem zdanie, albo że mam przeciwne.

To ja pisałem o ochotnikach i zawodowej armii, która powinna być dobrze opłacona z
Nieprawda, zapytalem tylko co gdy ochotników będzie za mało. Znowu manipulowanie moją wypowiedzią.


@nowywinternetach: no to pisałem już wyżej, że powinni mieć takie przywieje, aby ich za mało nie było. A jeśli społeczeństwo na to poskąpi pieniędzy, to niech gnije pod ruskim butem. Oni sami sobie wezmą jeszcze więcej.

To, że nie pisałem nie znaczy, że wyraziłem zdanie, albo że mam przeciwne.


Sam pobór obniża morale, więc już pokazałeś, że niewiele
Jakiego zamordyzmu? Za bezpieczeństwo się płaci


@skitarii: Zwykła racjonalizacja własnych pragnień. Tak samo ja mogę powiedzieć, że "takie życie, trzeba walczyć na wojnie".

Zawsze można iść do wojska i nie będzie się ofiarą tych podatków, tylko beneficjentem.


No to masz PiS robi tak jak chcesz.

Polskę stać na zawodową armię która się obroni przed Rosją.


Liczbowo i wyposażeniowo? No średnio. Jak NATO nas oleje to nic nie wskóramy, tym bardziej jak
Zwykła racjonalizacja własnych pragnień. Tak samo ja mogę powiedzieć, że "takie życie, trzeba walczyć na wojnie".


@nowywinternetach: przecież to jest najbardziej racjonalne, żeby wygrywać wojnę pieniędzmi, a nie krwią wymierającego społeczeństwa.

Ja po prostu mam podejście zachodnie, a ty sowieckie, bo ja wolę dobrze oplacanych ochotników, a nie Biedną Pie#$doloną Piechotę ¯\_(ツ)_/¯

No to masz PiS robi tak jak chcesz.


No i spoko. Tu go popieram.

Liczbowo i wyposażeniowo? No średnio.