Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przymusowy pobór, ale tylko dla mężczyzn, bo trzeba chronić kobiety jeśli chce się odbudować populację kraju po wojnie, bo tak to działało przez tysiące lat cywilizacji".

Przecież tak na Ukrainie jak i w Polsce dzietność wynosi około 1.3 więc o żadnej odbudowie grupy nie ma mowy, skoro nawet w czasach pokoju następne pokolenie będzie o 35% mniejsze niż obecne. Taka jest cena równouprawnienia i tego, że kobiety przestały być zasobem rozpłodowym i mogą same decydować o swoim życiu, w tym i o tym czy chcą rodzić dzieci. A my jako część Zachodu zgodziliśmy się tą cenę zapłacić.

Czemu więc dziś na wojnie mieliby ginąć sami mężczyźni pod przymusem, zupełnie jakby całe równouprawnienie się nie wydarzyło i kobiety dalej siedziały tylko w domach i rodziły dzieci, a nie miały te same prawa jak mężczyźni, którzy mają za nie ginąć? Przecież dziś jest całkiem inny świat niż był we wszystkich cywilizacjach tysiące lat temu.

A może tacy ludzie zakładają, że wojna powinna znieść równouprawnienie i kobiety powinny znowu siedzieć w domach, słuchać męża i rodzić dzieci, aby odbudować populację?

Można w sumie zapytać. @szurszur jesteś za tym, żeby wraz z prowadzeniem poboru dla mężczyzn przywrócić prawa kobiet takie jakie miały one w XIX wieku? No wiesz, ograniczony dostęp do edukacji, praca jak już to tylko najprostsza i znacznie gorzej płatna niż taka sama praca dla mężczyzn, tak aby jedyną szansą na życiowy awans dla kobiet było dobre zamążpójscie i "robotny chłop co dużo nie pije"? Bo tylko przywrócenie takiego systemu gwarantuje dzietność 3.0 i więcej, potrzebną do realnej odbudowy populacji.

Skoro nie wahasz się przed wysyłaniem młodych chłopaków na front, gdzie mają ginąć rozrywani, paleni żywcem czy kastrowani jeśli wpadną w łapy wroga, to chyba nie powinieneś mieć problemu z odebraniem kobietom równouprawnienia? W końcu tak działały "wszystkie cywilizacje, nacje i społeczeństwa przez tysiące lat" , a obecne równouprawnienie to chwilowa aberracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli masz z tym problem, to jakim prawem chcesz dysponować życiem mężczyzn?

Ja np. uważam że równouprawnienie jest dobre, dlatego pobór jeśli już miałby być wprowadzony to powinien być dla wszystkich, a najlepiej dla nikogo i zamiast niego powinno się stawiać na ochotników.

#wojsko #wojna #ciekawostki #dyskryminacjamezczyzn #ukraina #rosja #rozowepaski #niebieskiepaski
Pobierz s.....i - Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przym...
źródło: comment_1659589153kmM6YIneGMx0i5N9dxAPKP.jpg
  • 285
Ogromna większość młodych mężczyzn jest przeciwko poborowi


@skitarii: Skąd znasz młodych jak mówisz że byłeś w woju próbując zachowywać się jak 40 letni trep?

Ja widziałem ankiety to chyba z 65% Polaków popiera przywrócenie poboru. Wszędzie tylko teksty, że nie ma prawdziwych mężczyzn itd. I wrzuciłeś mnie do wora z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba być naprawdę matołem, żeby popierać pobór wśród młodzieży


A wśród starych
Skąd znasz młodych jak mówisz że byłeś w woju próbując zachowywać się jak 40 letni trep?


@nowywinternetach: ja byłem zawodowym, a nie w tej patologii jaką była Zeta.

Ja widziałem ankiety to chyba z 65% Polaków popiera przywrócenie poboru. Wszędzie tylko teksty, że nie ma prawdziwych mężczyzn itd. I wrzuciłeś mnie do wora z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


60% kobiet i mniej niż 50% mężczyzn.

Przy
Przecież tam gdzie jest realny pobór do armii gejów nie chcą.


@skitarii: Nie słyszałem, by za orientację dawano inną kategorię niż A.

poborowego z problemami psychicznymi


Nie słyszałem, by nawet na depresję dawano inne niż A.

Brak dowodów że tak jest. Nie znajdziesz przepisu. Musiałbys mieć schizofrenię.

Widać kijowe ankiety oglądasz.


Akurat były tylko dwie niedawno i obie z podobnymi liczbami, ale fakt, więcej kobiet głosowało za przywróceniem.

kwestie twojego ideologicznego
Nie słyszałem, by za orientację dawano inną kategorię niż A.


@nowywinternetach: kategoria A nie oznacza, że broń do łapy dostaniesz XDDD

Przecież na komisji wojskowej nikt psychotestów nie robi, a to jest konieczne żeby ktoś ci dał dotknąć broni bez strachu, że sobie albo komuś w łeb strzelisz.

Brak dowodów że tak jest. Nie znajdziesz przepisu. Musiałbys mieć schizofrenię.


Ale wiesz, że w wojsku są jeszcze psychotesty, czy komisja wojskowa to
@skitarii: Widzę, ze dalej u większości temat się kręci wokół wojska i walki zbrojnej. A ja szczerze mówiąc bardziej zwracam uwagę na fakt, ze mężczyzna nawet jak nie został powołany, to nie może uciec. Nawet jak jest ewidentnie na oko słaby, schorowany. A kobieta może. Mimo ze siedzieć w domu może tak samo jak facet albo pomagać z prostymi rzeczami. Ale jednak ona ma możliwość wyboru.