Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przymusowy pobór, ale tylko dla mężczyzn, bo trzeba chronić kobiety jeśli chce się odbudować populację kraju po wojnie, bo tak to działało przez tysiące lat cywilizacji".

Przecież tak na Ukrainie jak i w Polsce dzietność wynosi około 1.3 więc o żadnej odbudowie grupy nie ma mowy, skoro nawet w czasach pokoju następne pokolenie będzie o 35% mniejsze niż obecne. Taka jest cena równouprawnienia i tego, że kobiety przestały być zasobem rozpłodowym i mogą same decydować o swoim życiu, w tym i o tym czy chcą rodzić dzieci. A my jako część Zachodu zgodziliśmy się tą cenę zapłacić.

Czemu więc dziś na wojnie mieliby ginąć sami mężczyźni pod przymusem, zupełnie jakby całe równouprawnienie się nie wydarzyło i kobiety dalej siedziały tylko w domach i rodziły dzieci, a nie miały te same prawa jak mężczyźni, którzy mają za nie ginąć? Przecież dziś jest całkiem inny świat niż był we wszystkich cywilizacjach tysiące lat temu.

A może tacy ludzie zakładają, że wojna powinna znieść równouprawnienie i kobiety powinny znowu siedzieć w domach, słuchać męża i rodzić dzieci, aby odbudować populację?

Można w sumie zapytać. @szurszur jesteś za tym, żeby wraz z prowadzeniem poboru dla mężczyzn przywrócić prawa kobiet takie jakie miały one w XIX wieku? No wiesz, ograniczony dostęp do edukacji, praca jak już to tylko najprostsza i znacznie gorzej płatna niż taka sama praca dla mężczyzn, tak aby jedyną szansą na życiowy awans dla kobiet było dobre zamążpójscie i "robotny chłop co dużo nie pije"? Bo tylko przywrócenie takiego systemu gwarantuje dzietność 3.0 i więcej, potrzebną do realnej odbudowy populacji.

Skoro nie wahasz się przed wysyłaniem młodych chłopaków na front, gdzie mają ginąć rozrywani, paleni żywcem czy kastrowani jeśli wpadną w łapy wroga, to chyba nie powinieneś mieć problemu z odebraniem kobietom równouprawnienia? W końcu tak działały "wszystkie cywilizacje, nacje i społeczeństwa przez tysiące lat" , a obecne równouprawnienie to chwilowa aberracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli masz z tym problem, to jakim prawem chcesz dysponować życiem mężczyzn?

Ja np. uważam że równouprawnienie jest dobre, dlatego pobór jeśli już miałby być wprowadzony to powinien być dla wszystkich, a najlepiej dla nikogo i zamiast niego powinno się stawiać na ochotników.

#wojsko #wojna #ciekawostki #dyskryminacjamezczyzn #ukraina #rosja #rozowepaski #niebieskiepaski
s.....i - Zawsze mnie rozwalały stwierdzenia typu: "hurr durr trzeba wprowadzić przym...

źródło: comment_1659589153kmM6YIneGMx0i5N9dxAPKP.jpg

Pobierz
  • 285
Póki co starasz się idiotycznie do tego podchodzić, bo nie masz pojęcia o tym ile należy szkolić żołnierzy i ile kosztuje armia zdolna powstrzymać Rosję, a cały czas się wymądrzasz na temat wojska.


@skitarii: Śmieszny jesteś. Znawca wojska się nam tu objawił, polityk, psycholog, po prostu wszechwiedzący. Ma rozwiązania na dzietność, na równe traktowanie ludzi, na to jak pokonać Rosję, co ile kosztuje, czy wojsko ochotnicze ma szanse, czy poborowe nie
Śmieszny jesteś. Znawca wojska się nam tu objawił, polityk, psycholog, po prostu wszechwiedzący. Ma rozwiązania na dzietność, na równe traktowanie ludzi, na to jak pokonać Rosję, co ile kosztuje, czy wojsko ochotnicze ma szanse, czy poborowe nie ma.

Ale to tylko złudzenie ponadprzeciętności. Tacy jak ty to akurat wiedzą najmniej, a najgłośniej szczekają. Kilka filmów na youtube obejrzał i myśli, że świeci.


@nowywinternetach: nie, to ty po prostu jesteś ideologicznym cietrzewiem,
Ty, twierdząc że nie ma różnicy między dwoma latami szkolenia a braniem facetów z łapanki, "bo siem bardziej nadajom do walki nisz kobiety" nie masz żadnego.


@skitarii: Śmieszny jesteś, bo nie napisałem tego manipulatorze. W wojsku jak byłeś to może w głowę dostałeś, bo masz urojenia.

a ja to wykazuję.


xD pozdro.
Śmieszny jesteś, bo nie napisałem tego manipulatorze. W wojsku jak byłeś to może w głowę dostałeś, bo masz urojenia.


@nowywinternetach:

Zawsze można powiedzieć, że będzie się niegotowym nawet po 5 latach, albo że trzeba szkolić co rok by przypominać co i jak, albo uczyć nowych rzeczy.


Tu to napisałeś. Dla ciebie potrzeba dwóch lat szkolenia to coś wydumanego, jak jakaś wymówka, a jednocześnie popierasz wysyłanie nieprzeszkolonych mężczyzn na front tylko z
Te twoje "czyli" to logika nielogiczna, wyciąganie tez z dupy po prostu, by pasowało pod tezę.


@nowywinternetach: przecież podważyłeś sens dwuletniego szkolenia. Po prostu traktujesz fakty z rzeczywistości równorzędnie ze swoimi ideologicznymi bredniami i myślisz, że jak ty jesteś ideologicznym oszołomem, to inni też sobie z dupy zasady swiata wymyślają.

Nie odróżniasz obiektywnej prawdy od swoich urojeń.
przecież podważyłeś sens dwuletniego szkolenia.


Tak. I podważyłem sens szkolenia 80 letniego, czyli możesz dorysować sobie kolejne opinie do tej opinii wmawiając, że je mam, a to tylko twoja wyobraźnia.

Po prostu traktujesz fakty z rzeczywistości równorzędnie ze swoimi ideologicznymi bredniami


Powiedział ideologiczny równościowiec non hipokryta, który sądzi, że to rozwiązuje problemy i daje skuteczność na polu walki xD

Nie odróżniasz obiektywnej prawdy od swoich urojeń.


@skitarii: xDDDDDDDDDD ty nie odróżniasz
Tak. I podważyłem sens szkolenia 80 letniego, czyli możesz dorysować sobie kolejne opinie do tej opinii wmawiając, że je mam, a to tylko twoja wyobraźnia.


@nowywinternetach: no wiadomo, ty przecież nie masz na ten temat żadnych poglądów, bo masz tylko w pustej główce abstrakcyjną ideę, że jak jest wojna, to można mężczyzn wysłać siłą na front.

Za to o samej wojnie, wojsku i metodach walki pojęcia żadnego nie masz, dlatego w
Tak, na pewno o to chodzi xD spinaj się dalej, tylko na zawał umrzesz jak tak dalej pójdzie.


@nowywinternetach: ja tu tylko wyjaśniam na czym polega twoje błazeństwo ¯\_(ツ)_/¯

Już dawno pokazałeś, że ideologia u ciebie zdecydowanie wygrała z rozumem i zostałeś pierwszym centrystą-oszołomem ze szczególnym zboczeniem w kwestii tematów damsko-męskich XD
zostałeś pierwszym centrystą-oszołomem


@skitarii: Nie, pierwszym jesteś ty, ja tak czwartym. Ty dla równości pokroiłbyś kraj. Ukraina dawno by umarła dla twojej centrowej równościowej ideologii.

zboczeniem w kwestii tematów damsko-męskich


Zboczeniem nazywasz wspólne wychowywanie dzieci, ale już przymuszenia do rodzenia albo nakazy co pisałeś to nie? No pięknie nam się zboczeniec objawił który szuka problemu poza sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwykła projekcja.
Nie, pierwszym jesteś ty, ja tak czwartym. Ty dla równości pokroiłbyś kraj. Ukraina dawno by wpadła dla twojej centrowej równościowej ideologii.


@nowywinternetach: tak tak, silna zawodowa armią złożona z ochotników to upadek. Tylko średniowieczna wizja wszytkch zacnych mężów idących na wojnę i niewiast opiekujących się dziatwą może nas uratować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zboczeniem nazywasz wspólne wychowywanie dzieci, ale już przymuszenia do rodzenia albo nakazy co pisałeś
tak tak, silna zawodowa armią złożona z ochotników to upadek


@skitarii: I znowu, nikt tego nie powiedział. Człowiek-chochoł.

społeczeństwo, które nie potrafi dać powodów mężczyznom do tego, żeby sami chcieli go bronić, nie zasługuje na istnienie


Zapytaj w Rosji jakie przywileje dostaje wcielony do wojska (spore), a potem żebyś czasem nie mówił że to nie są też sowieckie metody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I znowu, nikt tego nie powiedział. Człowiek-chochoł.


@nowywinternetach: no fakt, ty tylko powiedziałeś, że sprzeciw wobec przymusowego poboru to pokrojenie kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapytaj w Rosji jakie przywileje dostaje wcielony do wojska (spore), a potem żebyś czasem nie mówił że to nie są też sowieckie metody ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Spore? Wolałbym być bezdomnym w Niemczech, niż żołnierzem w Rosji. Przecież
@skitarii: Kiedyś to nawet samochód dostawali, duże wypłaty, brak kolejek do lekarzy, więc elyta społeczeństwa. A jednak ich jakość bardzo niska, bo m.in była fala i hierarchiczność przez poniżanie - słowne też, jak lubisz to robić i gdzieś się wyuczyłeś jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sprzeciw wobec przymusowego poboru to pokrojenie kraju


Zapomniałeś dopisać, że w obecnej sytuacji na Ukrainie* bo takie było moje zdanie.

No szkoda,
Kiedyś to nawet samochód dostawali, duże wypłaty, brak kolejek do lekarzy, więc elyta społeczeństwa. A jednak ich jakość bardzo niska, bo m.in była fala i hierarchiczność przez poniżanie - słowne też, jak lubisz to robić i gdzieś się wyuczyłeś jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nowywinternetach: i co z tego, skoro dalej traktowano ich jak mięso armatnie, które ma zdechnąć w razie wojny? ¯\_(ツ)_/¯

Czyli w sumie tak
i co z tego, skoro dalej traktowano ich jak mięso armatnie, które ma zdechnąć w razie wojny?


@skitarii: Na to wychodzi, że żaden przywilej by cię nie zadowolił, więc nie oferuj fałszywej zgody w stylu "zachęć do obrony kraju, więc będę go bronił". Nidyrydy. Bo zawsze się kończy jako te mięso. No chyba że się zwycięży.
Beka z wielkich wojowników pod wpisem co wyzywają innych od #!$%@?, a to oni zginą pod ruskim ostrzałem kiedy to rozsądniejsi będą na uchodźstwie.


@Teutonic_Reich: no właśnie.

A najlepsze będzie, jak wrócisz z kasą zza granicy i kupisz majątek życia od takiego wielkiego wojownika z urwanymi rękami, albo nogami na wojnie, bo będzie wyprzedawał wszytko, żeby nie zdechnąć z głodu XD

Państwo, które nie chce normalnie płacić żołnierzom, tylko woli darmowy
Na to wychodzi, że żaden przywilej by cię nie zadowolił, więc nie oferuj fałszywej zgody w stylu "zachęć do obrony kraju, więc będę go bronił". Nidyrydy. Bo zawsze się kończy jako te mięso. No chyba że się zwycięży.


@nowywinternetach: przywilej za przymus jest jak rzucenie kobiecie 200 zł po gwałcie. Myślisz, że przeciętnej kobiecie standardowa stawka prostytutki wystarczyłaby na zaakceptowanie gwałtu?

Ogromna większość młodych mężczyzn jest przeciwko poborowi i nawet jak