Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak bardzo taniej wychodzi mieszkanie z dziewczyną/żoną? Ja stary kawaler przegryw 3,5k (całość dla mnie) ale mieszkam z rodzicami. Panny u mnie w firmie narzekają ciągle na brak kasy mimo że ich mąż zarabia dobrze. Załóżmy, że razem zarabiają 10k (3+7 albo 4+6). Większość ma kredyt i bąbelki ale załóżmy najpierw tańszą opcję czyli wynajem i brak dzieci.
- wynajem 3000 (rzucam przykładową cenę z olx za +- 60m2) + 600 czynsz
- jedzenie 1500? na dwie osoby (domowe posiłki, dla 2 osób taniej)
- bilet miesięczny 200 (100x2)
- ciuchy/wyjścia/bzdety 500
- nieprzewidziane wydatki 500

Cały budżet 10k - te koszty = 4300 to i tak lepiej niż ja bo u siebie nie odliczyłem kosztów singla (gdzie za wszystko płacisz x2). Jak to jest u was? Ile płacicie miesięcznie razem i jaki macie status? Od jakiej kwoty opłaca się być singlem? A może nie opłaca? Od siebie dodam, że przy singielstwie najdroższe jest: jedzenie, wyjścia, wakacje, mieszkanie (o ile nie mieszkasz u starych).

#przegryw #mieszkanie #dom #kredyt #kredythipoteczny #zwiazki #slub #rodzina #dzieci #zarobki #praca #nieruchomosci #finanse #budzet

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7941818ba22e41122d192
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 44
3000 (rzucam przykładową cenę z olx za +- 60m2) + 600 czynsz

- jedzenie 1500? na dwie osoby (domowe posiłki, dla 2 osób taniej)

- bilet miesięczny 200 (100x2)

- ciuchy/wyjścia/bzdety 500

- nieprzewidziane wydatki 500

Cały budżet 10k - te koszty = 4300 to i tak lepiej niż ja bo u siebie nie odliczyłem kosztów singla (gdzie za wszystko płacisz x2). Jak to jest u was? Ile płacicie miesięcznie razem i
@Anien: na 2 osoby robisz ich ok. 10-12 tygodniowo (do swojego prania 1osx3prania dolicz 2x reczniki, 1x pościel, 1x koce/narzuty/etc., 1x/msc firanki i zasłony). (2xProszek do prania/2) zbyt wiele nie zmienia, gdyż - jak pisałam - koszyk nadal nie jest kompletny. W zależności czasem wrzucisz calgon, czasem wybielacz. Możemy się tak wykłócać, ale to nie ma większego sensu. Możesz po taniości używać wyłącznie octu i sody do czyszczenia. Ale mój wpis
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UlanaGraszka: No oczywiście, czyli zamiast 100 prań wychodzi 40 czyli 2.5x mniej, jakby tak przeanalizować inne rzeczy to też życie by zweryfikowało te twoje "szacunki". I o tym właśnie mówię, rzucasz kwotę z tyłka 500zl, do tego świeczki zapachowe 200 zł i w ten sposob to dowolna pensja byłaby zbyt mała.

Ogólnie to współczuję też twojemu chłopowi, bo wątpię żebyś z takim podejściem do życia sama się utrzymywała.
@AnonimoweMirkoWyznania: bo to jest proste - potrzebujesz gdzieś siąść i zjeść kolację, więć potrzebny ci stół nie?

W sumie to nie, przecież i tak jesz na biurku przy kompie xDDDD

Ale ok stół. Przychodzi kobieta.
Przydałby się obrus
Ale tak łyso może jakieś kwiaty.
A jak kwiaty to trzeba flakon

I właśnie kupiłeś obrus, kwiatki i flakon (jeżeli jeszcze nie miałeś stołu) - 3 rzeczy których nie miałeś pojęcia, że potrzebujesz
@Anien: przecież Ci piszę - możesz równie dobrze po kosztach czyścić mieszkanie wyłącznie octem i sodą, a w łazience co najwyżej powiesić Wunderbaum po sraniu. ~100EUR/USD - czyli ~50EUR/USD os. - to wg Ciebie dużo za utrzymanie czystości i świeżości w mieszkaniu z zachowaniem dbałości o materiały i sprzęt (skóra, drewno, piekarnik, itp.), a dla mnie OK. Nie wszyscy posiadają te same standardy.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Moim zdaniem we dwoje sporo taniej niż samemu ze względu na wynajem.

Ja mieszkam sam i płacę 3k za mieskzanie to mi trochę dupa pęka
Płacąc na pół to 1500zl w kieszeni
Co prawda z różowym więcej bym się woził po mieście i podróżował a to by wyrównało wydatki ale lepiej wydać ta kasę na takie przyjemności niż na najem xd

Wiec może nie oszczędzisz ale lepiej wydasz
@DiMaria: to nie ma raczej zbytnio co porównywać, jeśli mówimy o sprzątaniu powierzchownym. Ponad to jest wiele czynników, które będą wpływały na zakurzenie/zabrudzenie mieszkania. Wystarczy mieć okna od strony ruchliwej ulicy, albo sąsiada, który lubi smażyć cebulę na margarynie. Nie wspominając o problemie w okresie jesienno-zimowym, kiedy błoto/piach z ulicy potrafi nosić się po całym mieszkaniu. Więc paradoksalnie w domu może być o wiele łatwiej utrzymać czystość niż w dużo mniejszym
@kszaku: czy ja wiem czy dziadujemy? Nie mamy jakiś dużych potrzeb. Atm to to co odkładam wkładam na toyotke, a kredyt zamierzam wziąć za rok / dwa. Nie wiem czy jest sens teraz płacić ratę, w której 90% to odsetki
@Zlmmerman to ile % to.odetki zależy generalnie od długości okresu pozostałego do spłaty. Ja mam jeszcze 27 lat więc obecnie jest jaki piszesz 90/10, przy czym duża część kredytu mam napdlacona więc sama wysokość raty obecnie to nie problem. Tam więc zależy to ile byś brał i jakby się to miało do kosztów wynajmu, bo jeżeli rata odestkowa byłaby niższa niż koszt wynajmu to już jesteś na plus. Poza tym możesz nadplacac
PrzystojnyKalafior:
@UlanaGraszka nie wiem czy baitujesz czy po prostu nie umiesz zrobic zakupow. U mnie mniej niż 500zl schodzi rocznie na chemie, a pomoc domowa jest raz w tygodniu, 70m2.

Używam głównie dove, szamponów od barbera, kapsułek do prania persil 4w1 na zmiane z plynem perwoll, kapsułki do zmywarki te co na Twoim zdjęciu tylko w dużo lepszej cenie. poza tym cif, cilit, , Domestos, bardzo lubię piane cilit bang do