Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak bardzo taniej wychodzi mieszkanie z dziewczyną/żoną? Ja stary kawaler przegryw 3,5k (całość dla mnie) ale mieszkam z rodzicami. Panny u mnie w firmie narzekają ciągle na brak kasy mimo że ich mąż zarabia dobrze. Załóżmy, że razem zarabiają 10k (3+7 albo 4+6). Większość ma kredyt i bąbelki ale załóżmy najpierw tańszą opcję czyli wynajem i brak dzieci.
- wynajem 3000 (rzucam przykładową cenę z olx za +- 60m2) + 600 czynsz
- jedzenie 1500? na dwie osoby (domowe posiłki, dla 2 osób taniej)
- bilet miesięczny 200 (100x2)
- ciuchy/wyjścia/bzdety 500
- nieprzewidziane wydatki 500

Cały budżet 10k - te koszty = 4300 to i tak lepiej niż ja bo u siebie nie odliczyłem kosztów singla (gdzie za wszystko płacisz x2). Jak to jest u was? Ile płacicie miesięcznie razem i jaki macie status? Od jakiej kwoty opłaca się być singlem? A może nie opłaca? Od siebie dodam, że przy singielstwie najdroższe jest: jedzenie, wyjścia, wakacje, mieszkanie (o ile nie mieszkasz u starych).

#przegryw #mieszkanie #dom #kredyt #kredythipoteczny #zwiazki #slub #rodzina #dzieci #zarobki #praca #nieruchomosci #finanse #budzet

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7941818ba22e41122d192
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 44
@AnonimoweMirkoWyznania: kogo interesuje jak Ty dysponujesz swoimi finansami? Jak masz jakieś zapotrzebowanie na pisanie poradników to zacznij pisać tutoriale z autorskim tagiem albo bloga czy coś. Piszę już któryś raz z kolei - można po taniości używać w domu wyłącznie octu i sody. A można też spokojnie wydać 500zł. Podobnie min. 850zł na fryzjera, kosmetyczkę i kosmetyki. Tak, piorę zasłony raz na miesiąc. Tak, wymieniam ściery, które mają kontakt z muszlą