Wpis z mikrobloga

Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest zamieszkanie w autobusie? Można kupić autobus, wywalić wszystkie fotele i fajnie sobie zagospodarować wnętrze.

Taki dwupiętrowy dzik np. jak ten z linka to mniej niż 40k zł kosztuje. Można by nawet szukać takiego z uszkodzonym silnikiem itp. bo po wywaleniu siedzeń i tak by pewnie nie przeszedł przeglądu więc nie musi być zdatny do jazdy.
Jak policzymy powierzchnię autobusu to wychodzi mniej niż 1000zl/m2 bo długość 12m,szerokość 2.5m i to x2 piętra.,więc mamy na obu piętrach prawie 60m2 za 40k zł.
To jest jakieś 5x mniej za m2 niż mieszkanie na zadupiu i 10-15x mniej niż mieszkanie w dużym mieście a jak wspominałem jestem pewny ze jakiś zepsuty autobus za jeszcze mniej można znaleźć.

https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/pietrowe-autobusy/NEOPLAN/N-1223L-Skyliner-N-1122-mit-82-Sitzplatzen--22020113422706007600

Zasilanie można by zrobić na zasadzie solary + duży power wall do magazynowania energii. Toaletę niektóre autobusy mają na pokładzie, dorobienie prysznica z wodą z butli (można by się myć filtrowaną deszczówką) to żadne wyzwanie, miejsca było by starczyło nawet na wannę.

W USA ludzie przerabiają małe dostawczaki na mieszkanie i jakoś żyją. Ja mam jakieś 150k na koncie i zerową zdolność kredytową bo pracuję na umowie zlecenie więc nie wykorzystam tej kasy jako wkład własny do kupienia mieszkania.
Wkurza mnie, ze muszę płacić 2k za wynajem małej kawalerki 24m2 we Wrocławiu a tutaj bym miał 50-60m2 xD Oczywiście żył bym jak robak ale na swoim. Ja i tak 90% czasu spędzam poza domem a tutaj głównie śpię. W 2 lata zaoszczędziłbym na braku konieczności płacenia za wynajem 48zł (24x2000zł) czyli wartość tego autobusu.

Poniżej zdjęcie jak można przykładowo urządzić wnętrze w autobusie.

#mieszkanie #patodeweloperka #dom #autobusy #zycie
L.....y - Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest zamieszkanie w autobusie? Można kupić autob...

źródło: comment_16593975271c6vXm1DiVGsmezXWpDEDY.jpg

Pobierz
  • 46
@Fattek: Webasto. Przyszłą już do nas moda robienia campervanów, można popatrzeć jak ludzie przerabiają je na "nasze" warunki. Ogólnie też się robi moda na tiny house, zwłaszcza przy tych domkach bez zezwolenia.
Jak się zaczęłam jarać ładnych kilka lat temu vanami i małymi domkami, to nie umiałam tego przełożyć na nasze warunki, bo pogoda. Teraz już szlaki przetarte ^^ aż wkurzające, bo mam wrażenie, że jak tylko ludzie vana sobie przerobią,
@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy: Bez sensu, za taka kasę kupisz domek na działce rod i tam byś mógł mieszkac


@Jamniki2: na rod może mnie ktoś zgłosić bo nie można tam mieszkać.

jak to sensownie ogrzać?


@Fattek: to jest chyba największy problem, nie mam pomysłu. Jedyne co przychodzi na myśl to OZE i zasilanie tym pompy ciepła - w autach elektrycznych i niektórych hybrydach jest ogrzewanie wnętrza pompą ciepła
https://elektrowoz.pl/auta/musk-pompa-ciepla-tesli-model-y-swietnym-dzielem-inzynierii-zespolu-tesli/

Awaryjnie wykorzystać po