Wpis z mikrobloga

Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest zamieszkanie w autobusie? Można kupić autobus, wywalić wszystkie fotele i fajnie sobie zagospodarować wnętrze.

Taki dwupiętrowy dzik np. jak ten z linka to mniej niż 40k zł kosztuje. Można by nawet szukać takiego z uszkodzonym silnikiem itp. bo po wywaleniu siedzeń i tak by pewnie nie przeszedł przeglądu więc nie musi być zdatny do jazdy.
Jak policzymy powierzchnię autobusu to wychodzi mniej niż 1000zl/m2 bo długość 12m,szerokość 2.5m i to x2 piętra.,więc mamy na obu piętrach prawie 60m2 za 40k zł.
To jest jakieś 5x mniej za m2 niż mieszkanie na zadupiu i 10-15x mniej niż mieszkanie w dużym mieście a jak wspominałem jestem pewny ze jakiś zepsuty autobus za jeszcze mniej można znaleźć.

https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/pietrowe-autobusy/NEOPLAN/N-1223L-Skyliner-N-1122-mit-82-Sitzplatzen--22020113422706007600

Zasilanie można by zrobić na zasadzie solary + duży power wall do magazynowania energii. Toaletę niektóre autobusy mają na pokładzie, dorobienie prysznica z wodą z butli (można by się myć filtrowaną deszczówką) to żadne wyzwanie, miejsca było by starczyło nawet na wannę.

W USA ludzie przerabiają małe dostawczaki na mieszkanie i jakoś żyją. Ja mam jakieś 150k na koncie i zerową zdolność kredytową bo pracuję na umowie zlecenie więc nie wykorzystam tej kasy jako wkład własny do kupienia mieszkania.
Wkurza mnie, ze muszę płacić 2k za wynajem małej kawalerki 24m2 we Wrocławiu a tutaj bym miał 50-60m2 xD Oczywiście żył bym jak robak ale na swoim. Ja i tak 90% czasu spędzam poza domem a tutaj głównie śpię. W 2 lata zaoszczędziłbym na braku konieczności płacenia za wynajem 48zł (24x2000zł) czyli wartość tego autobusu.

Poniżej zdjęcie jak można przykładowo urządzić wnętrze w autobusie.

#mieszkanie #patodeweloperka #dom #autobusy #zycie
L.....y - Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest zamieszkanie w autobusie? Można kupić autob...

źródło: comment_16593975271c6vXm1DiVGsmezXWpDEDY.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy: jakbys chcial zrobic to solidnie, tak zeby sie dalo mieszkać 150k moze nie wystarczyć. A gdzies to musi stac, masz dzialke?
Jak masz dzialke to za 150k jakis sensowny domek 35 m da sie postawic.
Jak nie masz dzialki to za 150k mpzna kupić mieszkanie w miasteczku powiatowym.
Mam znajomych, ktorzy przerobili autobus na campera i jezdza po Europie od 5 lat ale nie sadze żeby to bylo z
  • Odpowiedz
a to akurat nie jest duży problem, autobusy mają gotowe nawiewy na pasażerów, można je wykorzystać żeby wdmuchiwały powietrze z zewnątrz a zasilać je panelami słonecznymi (jak nie będzie słońca to nie będzie działać ale bez słońca nie będzie się też nagrzewać autobus)


@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy: Ok, masz system dystrybucji powietrza ale wciąż latem to będzie bardzo ciepłe powietrze które nagrzeje wnętrze do chorej temperatury rzędu 30 stopni. Ludzie w środku lata
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
za 40k idzie kupić stary domek na wsiach położonych daleko od miasta(nie rodo) chociaż na rodo też ludzie normalnie mieszkają cały rok


@SinX87: pokaż chociażby jedną ofertę takiego domku.
  • Odpowiedz
@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy
Ten autokar z linku fajny ale ma ponad 12m i w PL nie zarejestrujesz go jako pojazd specjalny kempingowy bo jest zbyt długi. Możesz to oczywiście postawić na działce i nie jeździć. No ale wtedy musisz mieć działkę. Do tego realny metraż będzie dużo mniejszy niż piszesz.

Ale fakt - da się w autobusie zrobić "tony house" nawet na warunki polskie i da się tam mieszkać.
Tylko oprócz 40k na
  • Odpowiedz
pokaż chociażby jedną ofertę takiego domku.


@Wega_: No właśnie, przecież 40k to sam montaż ogrzewania centralnego pewnie kosztuje...

Mój niebieski pochodzi z takiej mega malutkiej miejscowości gdzie generalnie psy dupami szczekają i jego sąsiedzi ostatnio wystawili na sprzedaż dom w stanie SSZ za 700k... Co IMO dobrze pokazuje, jak duże są koszta budowy domu nawet na #!$%@?.

PS. Nie sądzę, by im się udało sprzedać ten dom w takiej cenie,
  • Odpowiedz
@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy: tylko w Europie się nie da bo prawo zabrania. Różni się to od kraju do kraju, ale np. w UK nie możesz siedzieć w jednym miejscu za długo, musisz ciągle się #!$%@?ć z urzędami i policją i udawać, że cały rok podróżujesz. Problem jest z bankiem, rachunkami, potwierdzeniem tożsamości bo nie masz oficjalnie adresu (czego nawet nie da się zrobić - załóż konto w banku bez podania adresu).

Potem
  • Odpowiedz
wciąż latem to będzie bardzo ciepłe powietrze które nagrzeje wnętrze do chorej temperatury rzędu 30 stopni.


@echelon_: ja mam 30 stopni teraz w mieszkaniu gdy na zewnątrz 25 xd ostatnie piętro i grzeje niesamowicie od dachu. Da się żyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowekontorly: każda inna opcja niż wynajmowane czy własne mieszkanie wymaga samodzielnego ogarnięcia ogrzewania, gdyby op zamieszkał w autobusie też miałby ten sam problem.

A domki holenderskie można kupić całoroczne, izolowane, gdzie masz normalnie miejsce na pralke, prysznic i kibel. Wiadomo że wypadałoby zrobić kanalize i inne przyłącza no ale tego to się raczej nie uniknie.
  • Odpowiedz
@LegendarnyKremDoSmarowaniaDupy: Odejmij tam z metrażu na zamontowanie potrzebnych Ci rzeczy takich jak zbiorniki na wodę i nieczystości, baterie, okablowanie i orurowanie i zostanie ci z ~50m^2 powierzchni użytkowej.

Do 40k dołóz spokojnie z 20k na wykończenie go i 5-10k na "umeblowanie". Finalnie raczej nie ma szans na zejście z ceną poniżej 75k. A to jest już cena za która możesz kupić całoroczny domek holenderski.

Także średnio opłacalny temat. Te autobusy/busy
  • Odpowiedz