@dewiacja: nie tyle na smak samego makaronu, ale na smak całej potrawy. różne kształty różnie absorbują sos. poza tym niektóre są grubsze i wtedy więcej "pod zębem" co wpływa na smak.
@koraki Ze smakiem jest jak z barwami i kolorem - czym innym jest skład chemiczny, a czym innym jego interpretacja przez mózg bo tu dochodzi jeszcze zapach, temperatura, konsystencja (no i tu ta absorbcja sosow itp), a nawet klimat otoczenia (w sensie np "mieszkanie babci", "babcia") itp - dlatego większość osób wskazuje np że jedzenie robione przez ich babcie było najlepsze ;)
dlatego większość osób wskazuje np że jedzenie robione przez ich babcie było najlepsze ;)
@ShooleR: tak mówią, bo jedli to od zawsze, na tym się wychowywali i do tego ich organizm był przyzwyczajony - traktowali to jako defaultowe jedzenie. Później poznali inne kuchnie i one wydają się gorsze, bo są nowe. Oczywiście jeśli uważają jedzenie od babci za najlepsze
@dewiacja: ja sie zgadzam ze kształt ma smak, podam inny przykład spróbuj zrobic mizerie, jedne ogórki standardowo plasterki a drugie w kostke, to drugie juz inaczej smakuje mimo ze to to samo ( ͡°͜ʖ͡°)
@lrllrlrr: no tak jest. Sos przykleja się do powierzchni makaronu. Jeśli stosunek powierzchni do objętości makaronu jest duży, to złapie więcej sosu.
Tak samo z ziemniakami - wsadź jednego całego ziemniaka do piekarnika, obok pokrojonego we frytki, a obok w talarki. Ten sam ziemniak będzie inaczej łapał ciepło i będzie miał inny smak.
źródło: comment_1659235475NijOwkl4DljxfNHDt5PnDg.jpg
Pobierz@ShooleR: tak mówią, bo jedli to od zawsze, na tym się wychowywali i do tego ich organizm był przyzwyczajony - traktowali to jako defaultowe jedzenie. Później poznali inne kuchnie i one wydają się gorsze, bo są nowe. Oczywiście jeśli uważają jedzenie od babci za najlepsze
@koraki: Najsmaczniejszy jest al dente ale bardzo ciężko go kupić.
Tak samo z ziemniakami - wsadź jednego całego ziemniaka do piekarnika, obok pokrojonego we frytki, a obok w talarki. Ten sam ziemniak będzie inaczej łapał ciepło i będzie miał inny smak.