Wpis z mikrobloga

Hej, afera z politechnika i miejscami w akademiku okazała się bujdą na kółkach, który to już raz takie coś okazuje się nieprawdziwe? Wszystko to jest robione po to aby siać ferment w internecie...
Oświadczenia politechniki śląskiej tutaj
https://www.facebook.com/PolitechnikaSlaska/posts/pfbid052G6Ai5Zcepjyndikj13mgPm1LWCNbouJUNiN2tVF84KnaDLHQqW6SQkFQCxQoVNl

Komunikat ws. Domów Studenckich Politechniki Śląskiej ‼

Dementujemy wszelkie nieprawdziwe informacje pojawiające się w Internecie, dotyczące zasad ubiegania się o miejsce w Domu Studenckim Politechniki Śląskiej w roku akademickim 2022/23.

Informujemy, iż w uczelni zakwaterowania w domach studenckich odbywają się w trybie przepisów określonych w Zarządzeniu Rektora nr 199/2020. Wynika z nich m.in., że pierwszeństwo w przyznaniu miejsca w domu studenckim przysługuje studentom, którym codzienny dojazd na uczelnię uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia studiowanie oraz studentom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

̨ /

ł . ́ł

§ 25

1. Pierwszeństwo w przyznaniu miejsca w domu studenckim przysługuje studentowi, któremu codzienny dojazd na Uczelnię uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia studiowanie, a w szczególności studentowi, który na stałe zamieszkuje w odległości co najmniej 50 kilometrów od siedziby Uczelni i znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

2. Do ustalenia sytuacji materialnej studenta stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące przyznania stypendium socjalnego.

3. Student może ubiegać się o zakwaterowanie w domu studenckim swojego niepracującego małżonka lub dziecka.

4. Zakwaterowanie w domu studenckim niepracującego małżonka studenta lub dziecka jest uzależnione od liczby wolnych miejsc w domach studenckich Uczelni w danym roku akademickim.

5. Warunkiem zakwaterowania w domu studenckim:

1) niepracującego małżonka studenta – jest dołączenie do wniosku o zakwaterowanie w domu studenckim oświadczenia małżonka studenta o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej oraz odpisu aktu małżeństwa,

2) dziecka studenta – jest dołączenie do wniosku o zakwaterowanie w domu studenckim odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka.

§ 26

Student, na podstawie decyzji rektora lub prawomocnego orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów i Doktorantów, może być pozbawiony prawa zamieszkania w domu studenckim w przypadku nieprzestrzegania przepisów Regulaminu Mieszkańca Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

§ 27

1. Student, który mieszka w pokoju więcej niż jednoosobowym, a nie wyraża pisemnej zgody na dokwaterowanie czy przekwaterowanie, jest zobowiązany do pokrycia kosztów utrzymania wolnych miejsc w tym pokoju.

2. W czasie wakacji student ma możliwość zamieszkania w domu studenckim.

3. Za zgodą rektora w domach studenckich Politechniki Śląskiej można zakwaterować studentów lub słuchaczy innych szkół lub uczelni za pełną odpłatnością.

4. Szczegóły zakwaterowania w domach studenckich określa Regulamin Mieszkańca Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

§ 28

Rektor na wniosek Komisji ds. Utrzymania Domów Studenckich ustala wnoszoną przez studenta opłatę za miejsca w poszczególnych domach studenckich i podaje do wiadomości.


Moderacja zrobi coś z tym faktem?


#bekazprawakow #neuropa #studbaza #gliwice #ukraina #polska #rosja #wojna #wykop #moderacjacontent
B.....n - Hej, afera z politechnika i miejscami w akademiku okazała się bujdą na kółk...

źródło: comment_16590274950hvb6mU4KTxIN29FP4eTvu.jpg

Pobierz
  • 25
o w przyznaniu miejsca w domu studenckim przysługuje studentowi, któremu codzienny dojazd na Uczelnię uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia studiowanie, a w szczególności studentowi, który na stałe zamieszkuje w odległości co najmniej 50 kilometrów od siedzib


@BayzedMan: ale czy to nie znaczą że w praktyce obcokrajowcy nadal maja pierwszeństwo nad polakami ponieważ mieszkają sporo dalej ?
@bolczan: @Kryspin013: Ja jebię xD
Pierwsze co pomyślałem jak to zobaczyłem to było "przecież tu nie ma nawet pieczątki z ziemniaka", potem chciałem dodać komentarz typu "tak było, byłem tym akademikiem", ale stwierdziłem, że to gówno warty temat, więc się nie będę nawet odzywać i nie wszedłem w komentarze. Elita internetu w formie xD
@BayzedMan: @Iudex: @Iudex: @Kryspin013: @bolczan: @Kranolud: @jankes83: Mieszkam w jednych z tych akademików i to nie był fejk. Wydruk jest informacją wysłaną do kierowniczek akademików przez dyrektora osiedla. One to wydrukowały i rozwiesiły bo same mają kosę z K. Janus za całokształt artystyczny ostatnich lat. Kierowniczki nie będą się pod tym podpisywać, więc jedynie mogły zrobić kontrolowany wyciek(miały nadzieję, że tym razem POLSL nie zamiecie
@Wollier: no i wyleciał wariat, póki co na wakacje zobaczymy czy i gdzie wróci na POLSL ale jak to w naszym kraju bywa dla takich jak on zawsze się znajdzie miękka podusia

@Kranolud: Była oficjalnie informacja na stronie polsl następnego dnia

@BayzedMan: @groman43: @NieznanyWykopek: @GacekNiebieski: @StatekKosmicznyZiemniaki: @jankes83: @Proktoaresor: @Wlasciciel_prawakow: @zjadlbymbanana: @PatekPhilippeTiffanyBlue: @Iudex: @bolczan: @Kryspin013: jesteście naiwni strasznie