Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastaowujkufoliarzu: Ależ rozumiem bardzo dobrze - jesteś odklejonym dzbanem który do tego spędza czas pisząc wysrywy na tagu #nieruchomosci. Pewnie masz zbyt dużo czasu bo nastąpił nagły odpływ klientów - może jest zbyt mało chorych matek? xddd
@pastaowujkufoliarzu: Wentylacja grawitacyjna (a raczej jej brak bo nie widzę nawietrzników w oknach)
Zwykłe okna tarasowe budżetowe (nie jakieś fajne, duże HS czy coś)
Brak rolet / żaluzji fasadowych
Tylko 15 cm styropianu
Nie zagospodarowana działka (nie wyrównany teren, brak utwardzenia/chodników)

No tak wszystko generalnie budżetowo i po taniości, co generalnie jest spoko, nie każdy musi mieć super chatę, ale oczekiwanie za to prawie miliona to gruuuuuba przesada ( ͡°
oczekiwanie za to prawie miliona to gruuuuuba przesada


@asiajasiabasia: Ja nie kupię, ale kto budował dom, ten wie ile kosztuje czas, stres, zabawy ze zgrywaniem ekip. A dobrzy GW ostatnio albo mieli terminy zapełnione, albo liczyli jak za zboże. Nie chce mi się dalej ciągnąć wątku, bo nie wyraźnie nie jestem w stanie wytłumaczyć, że nie wszyscy ludzie są tacy sami i kierują się tymi samym kryteriami.
Znam trochę osób, które
Ja nie kupię, ale kto budował dom, ten wie ile kosztuje czas, stres, zabawy ze zgrywaniem eki


@pastaowujkufoliarzu: Budowałam się i wiem.
Jakkolwiek trzeba poświęcić na to czas, to nadal nie jest to czas warty 400 tys. złotych, czyli 4-letnich zarobków brutto przeciętnego człowieka.

A jak ktoś jest bogaty i nie robi mu różnicy 400 tys. w tą czy w tamtą, to nie kupuje i nie mieszka w takim kurniku, tylko
@dplus2: > Idź sprzedaj w Indiach nowe Renault z salonu, a jak nie będą chcieli kupić, to powiedz, że za mało zarabiają xD

Powiedz to indyjskiemu oddziałowi renault że są debilami. A nie czekaj, oni codziennie sprzedają tam nowe auta z salonu więc twój argument jest skrajnie głupi :D

@wielkimustaf: To tak jakby jakiś menel powiedział "XDD ale debile z tej klasy średniej, łososia za 120zł/kg, ja mam tutaj makrele
Dwa lata temu za gaz w firmie płaciliśmy 600zł. Teraz jest to około 3600. Może to być dla Ciebie nieprawdopodobne ale niektóre rzeczy drożeją nieproporcjonalnie do zarobków. Tak samo ceny materiałów budowlanych zdrożały mocno. Płyty OSB o 300%, drewno konstrukcyjne o 100%. To winduje cenę nieruchomości.


@Sanremu: Pudło, bo teraz budujemy kolejny budynek, więc jestem nadal na bieżąco z cenami. Tak, materiały zdrożały, ale już uwzględniłam to mówiąc, że kosztuje "400
@Sanremu: Wiesz, wzrost kosztów budowy takiego domu o 100 tys. to jest nadal bardzo dużo. Ja wiem że na wykopie gadając łatwo się kwotami rzuca, ale jak ktoś rozpoczął budowę z kosztorysem 300 tys. a w międzyczasie wszystko zdrożało że wyjdzie go 400 tys. to już jest dużo. To jest nagle 100 tys. których nie wiadomo skąd wziąć, bo to roczne zarobki brutto przeciętnie zarabiającego człowieka, a jeszcze trzeba za coś
Gdy mam ochotę na pomidora, idę i sobie zrywam z krzaka.


@powsinogaszszlaja: Fajnie, że pomidory rosną Ci cały rok. Do tego wszystkiego, co wyżej wymieniłeś: jesteś domatorem, nie liczysz czasu, jaki spędzasz nad tym, bo to lubisz. Nie każdy lubi obrządzać wokół domu, bo sprzątanie go już męczy i woli inne rozrywki.

Takie są moje priorytety. Nikt mi nie zagląda przez okno, gdy chcę, mogę sobie rano wyjść w samych gaciach,
wokół domu to musisz przede wszystkim robić.

Możesz zasiać tylko trawę i skosić raz na jakiś czas, tyle z roboty. Nie chcesz, to nie sadzisz niewiadomo czego, proste.

A nawet jak tobie się nie chce to żonie się zachce żebyś ty porobił bo somsiedzi sobie fajne tuje zasadzili to my też musimy.


@FLAC: jak robisz coś "bo somsiad ma", to twój problem i nie marudź że masz potem robote