Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie #cpp
próbuję sie uczyć #cmake

-Odpalam oficjalne docsy, ni #!$%@? nie wiem co sie dzieje
-odpalam tutorial na yt, gość z 17 minut poradnika 12 poświęcił na naprawę błędów, bo po co się przygotować do własnego nagrania
-wracam do docsów, i od pierwszej strony nie wiem co się dzieje. Oficjalny tutorial wygląda dosłownie w sposób "wklej te śmieszne linijki do CMakeLists.txt, i zobacz że działa, a teraz je usuń i zobacz że się wszystko zesra"

Po oficjalnym tutorialu ze strony cmake, wiem tylko tyle, że muszę wkleić takie śmieszne linijki do CMakeLists.txt.
Nie wiem po co, nie wiem czemu właśnie te, nie mam pojęcia jak to działa, pomimo względnego ogarniania jak działa makefile

Zna ktoś jakiś sensowny tut do tego?
  • 4
@RedveKoronny: Po co ludzie piszący w C++ muszą mieć system budowania projektu oparty o język skryptowy kompletny w sensie Turinga, i dodatkowo tak fatalny jak ten DSL w CMake? Dlaczego wszystkie inicjatywy napisania kolejnego systemu budowania dla C++ kończą się takim przekombinowaniem, że robi się z tego cały nowy język programowania? Zastanawiam się, czy to nie jest jakaś forma masochizmu. Tak jak by nie można było oprzeć budowania projektu na jakimś
@Krolik: to jest bul (bul bul) związany z tym, że od 40 lat nie pozbyto się naleciałości z c. ale moduły z cpp20 trochę ruszą to gówno w dobrym kierunku
Professional CMake: A Practical Guide

Również polecam, autor to jeden z twórców CMake.
Trzeba uważać, bo opisuje wszystko a są części których nigdy nie użyjesz.
Generalnie oficjalna dokumentacja CMake bywa tragiczna(nie wiem jak tutorial).