Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #niebieskiepaski #silownia #dieta
#mirkokoksy

Siema wszystkim.

Potrzebuję pomocy przy planie treningowym pod przysiad. Chciałbym bardzo sprogresowac w przyszłym roku. Aktualnie na back squat mam 100kg 1 max rep.

wzrost: 197-198, waga: 85kg (bylo zimą 91)

No jestem dosyć mały, jak na ten wzrost, a do tego wiecej masy mam w gornej części ciała.
Aktualnie redukcje robie i w sumie to katuje 5x5 na dużym ciężarze 2x w tygodniu. Do tego jeszcze robie leg press 5x8-10 powt.
Pytanie jest takie, czy jak wejde za miesiąc na masę to jest szansa w rok dobić do maxa na 140-150kg? Jak do tego podejść?. Najlepiej żeby plan treningowy uwzględniał martwy i jakis trening na posladki (bo mam slabe), aczkolwiek martwy tez na posladki działa.
Dla mnie priorytet nr 1 to teraz przysiad ATG.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadnyChlopczyk: ja 190 cm, przy wadze 102 robiłem w przysiadzie 100 kg x8. Mój trening: przysiady, serie robocze 4x8 - 4-5 min przerwy między seriami, hip trust 3x10, 2 dzien suwnica 4x10 + bulgary. Poza tym były martwe i rumuny w planie - w inne dni oczywiście, by się nie zajechać.
jest duża szansa na 150 imo, szczególnie na masie. Ja po redukcji na 73kg zrobiłem maxa 125kg, a nie jestem jakimś kotem jeśli chodzi o wyniki siłowe. Robiłem zwykłe 5x5, potem zacząłem PPL 3 dni z rzedu + 1 dzien rest i tak w kolko, spory progres byl. Jakbys wybral jakis plan stricte pod sile, np. 5/3/1 to na luzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadnyChlopczyk: jakie jest to 5x5? Jakieś losowe ćwiczenia sobie wybrałeś? Na zwykłym gotowym 5x5 sakera czy greyskullu często tu polecanym powinieneś bez problemu progresowac do tych 150kg. Jak dla mnie trening 2x w tygodniu to jest zdecydowanie za mało i dodałbym przynajmniej jeszcze 1 dzień. A no i przy takim wzroście to lepiej #!$%@? więcej miecha bo teraz musisz wyglądać jak wieszak xd
@Eagleburger: Trening 4x w tygodniu ale nogi 2x w tyogdniu. Wydaje mi się, że wiecej nie trzeba. Na pewno jest to kwestia kalorii, żeby progresować, bo do tych 100kg też dzieki masie doszedłem. Tylko pozostaje kwestia treningu. U mnie były ciężkie siady 5x5 2x w tygodniu. Teraz od maja ta masa jest niska ale wciąż jestem w stanie siadac tego maksa. Spadło 6-7kg ale sila została.