Wpis z mikrobloga

W jakim ja w ogóle kraju żyję, że plany prezesa NBP co do stóp procentowych na wrzesień nie poznaję z oficjalnego komunikatu czy konferencji, tylko z wymiany zdań z randomową babą z kredytem hipotecznym, która zauważyła prezesa na molo na morzem i postanowiła wdać się w pyskówkę, bo rata wzrosła. XD

Ten kraj jest memem.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
mickpl - W jakim ja w ogóle kraju żyję, że plany prezesa NBP co do stóp procentowych ...

źródło: comment_165804730036js0C8r1xQ0woKL0x3EHT.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mickpl: Mam nadzieję że te 0.25 to taki cope Glapinskiego, coś w stylu gadania we wrześniu 2021 że na pewno nie będą podwyższać stóp. Inaczej to RIP złotówka xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@j3sion: jeśli by było tak jak piszesz, że wszyscy pozbyliby się złotówek, to nasza waluta byłaby w cenie papieru toaletowego, bo zalalibyśmy rynki walutowe bezwartościowym papierem, serio po takiej odpowiedzi nie chce mi się dalej dyskutować. Sam ratowałem się handlem walutami, ale w skali całego kraju byłoby to bardziej zabójcze niż inflacja, zniszczyłoby to wszystkie firmy, które muszą mieć stabilność, żeby cokolwiek kupić, sprzedać, zapłacić pensję. Świat jest trochę bardziej skomplikowana niż myślisz, a w tym kraju wszyscy najbardziej rozczulają się nad tymi co nie myślą.

Wziąłeś kredyt frankowy zarabiając w złotówkach? Trzeba Ci pomóc

Wziąłeś kredyt pod korek na zmiennej stopie przy relkordowo niskich stopach? Trzeba Ci
  • Odpowiedz
@qpa123: ale zdajesz sobie sprawę że niewiele osób trzyma pieniądze w gotówce? Plus to działa też w drugą stronę. W Polsce jest kilkaset tysięcy ludzi pracujacy za kasę w obcej walucie przy takim skoku duża część z nich wymieniła waluty aby mieć więcej złotówek.

Kiedyś był raport o oszczędnościach Polaków i było tak że tylko kilka procent ma więcej niż 5k w wolnej gotówce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@j3sion: https://www.google.com/amp/s/www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/nowosci/5434735,Jakie-sa-oszczednosci-Polakow-w-gotowce-badanie.html.amp
Według tego oszczędności powyżej 5 k ma ponad 39% Polaków, to trochę więcej niż kilka procent. Przed chwilą pisałeś, że nikt nie trzyma więcej niż 5 k w złotówkach, teraz, że ludzie wymieniają obcą walutę na złotówki, zdecyduj się człowieku.
qpa123 - @j3sion: https://www.google.com/amp/s/www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/no...

źródło: comment_1658057779hQeKbMDTTxKMiaDopIc8SY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mickpl: sam jesteś memem, a tych twoich atencyjnych wysrywów się nie da czytać...ja nie wiem kto to plusuje. kończ już cykl mikrobloggera i usuń konto.

Ciesz się że żyjesz w kraju, w którym na ulicy możesz podejść do polityka/urzędnika i porozmawiać o tym co robi i co będzie robił w najbliższym czasie. Przy całej memicznosci Glapy tutaj akurat zachował najwyższy możliwy standard, bo wiesz jaka jest alternatywa? Taka: https://www.wykop.pl/link/6693947/comment/106677899/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kiedyś był raport o oszczędnościach Polaków i było tak że tylko kilka procent ma więcej niż 5k w wolnej gotówce.

@j3sion: O czym ty bredzisz? To nie tak, że nie mają wolnej gotówki w PLN, tylko w ogóle, gościu XD

Insynuacja, że w kraju, w którym ludzie tłumnie uderzali do kantorów dopiero jak euro było pod 5 zł, gdzie 1/3 nie ma ŻADNYCH oszczędności (żyje od 1. do 1.) nagle
  • Odpowiedz
@mickpl: Glupia c--a, ona brała kredyt i było tanio i dobrze a teraz jest drogo i źle i weź pan wróć bo mi cienzko, ja nie rozumiem, nie znam się, chce tanio.
Szczerze uważam, że powinen d---------ć stopy do przynajmniej 10-12%, to by się wysypały firmy uduś które i tak tylko szkodzą

Śmieszki śmieszkami ale takie pyskówki na ulicy to ostry cringe i dziwię ze glapa wakacjuje się w Polsce,
  • Odpowiedz
@mickpl a co powiedział? Urus, zmalał? Widziałem znalezisko z tym filmikiem ale jak zobaczyłem 15 sek to stwierdziłem że to w fh0000jjj raczysko a za onko nikt mi nie odda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl glapa to tylko część problemu, ale Janki znalazły sobie cel

ci sami ludzie kibicowali zamykaniu gospodarki podczas covid, chętnie pobierali socjal, brali kredyt pod korek przy 0 stopach, bez refleksji
  • Odpowiedz
@Katsukyun Glapa spoko typ xD Bezpośrednio przyczynia się do rozwalenia gospodarki, tego że pracujeny 2 miechy za free, przez jego nieudolność złoty szoruje po dnie, co wynika m.in z tego że jawnie kłamie na konferencjach i wprowadza miliony ludzi w błąd.

Ale chui, Mati glapa to spoko ziom, już go lubimy.

Ten naród to mem ()
  • Odpowiedz