Wpis z mikrobloga

Czytam sobie kolejny artykulik na Onecie o tym, jacy to Polacy są chu** na wakacjach, bo wiadomo, trzeba wmawiać nam cały czas, że jesteśmy wieśniakami w skali światowej, nie to co zachód. Ale już mnie roz* tekst o napiwkach. Na Zachodzie powstał jakiś zje zwyczaj dawania extra kasy przez klientów i to tylko w gastronomii w zasadzie, bo KTOŚ WYKONAŁ SWOJĄ PRACĘ, za co powinien mieć i w zasadzie ma płacone przez pracodawcę. I oczywiście rozumiem, że napiwki można dawać za dobry serwis, natomiast nie można tego traktować jako prawo i obowiązek. Widziałem w krajach zachodnich jak wygląda ta patologia np. w Meksyku, gdzie gościu przyniósł mi talerz, a następnie wrócił do mnie za godzinę, żebym mu dal napiwek, bo już kończy zmianę i idzie do domu… I proszę bardzo, jestem bardzo ciekawy jak wyglądałaby taka kampania edukacyjna restauratorów. Jeden slajd z napisem „Jesteśmy Januszami, więc chu** płacimy pracownikom, dlatego wy powinniście im płacić.”

#polska #podroze #kultura #gownowpis
stypsonz - Czytam sobie kolejny artykulik na Onecie o tym, jacy to Polacy są chu** na...

źródło: comment_1657955593VM8E0ip2bonb2JnvUj4zJI.jpg

Pobierz
  • 78
@atrophy: I to jest właśnie szerzenie kompleksów. Z tego co widziałem w życiu to w darciu ryja liderami są Hiszpanie, w robieniu burd pijackich Anglicy, a jeśli chodzi o syf to pozdrawiam Włochów. Każdy kraj ma jakieś mankamenty i to nie jest tak, że jedna nacja jest przez to gorsza od drugiej. Na tej samej zasadzie nie przypisujmy wszystkich negatywnych cech tylko Polakom, bo sami z siebie robimy dziadów takim myśleniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@stypsonz: media typu Onet czy wp.pl to mistrzowie w obrzydzaniu polskości

Dla nich odwrotnością nacjonalizmu jest sranie we własne gniazdo. Coś jak BLM - zamiast jakoś realnie pomoc, zadośćuczynić nawet społeczności czarnych krzywdy z przeszłości, oni po prostu biczują siebie i nakazują to samo wszystkim białym.
staryhaliny - @stypsonz: media typu Onet czy wp.pl to mistrzowie w obrzydzaniu polsko...

źródło: comment_1657962825Q7KMbN06YTOS06pkgQFUAe.jpg

Pobierz
@stypsonz: Prawda jest taka że dawanie napiwków powinno z czegoś wynikać. Wykonanie swojej roboty to nie powód to napiwku. Na zachodzie, a zwłaszcza w USA jest kultura drobnomieszczańska stąd też niezrozumienie zasad etykiety. Dla przykładu w narodach gdzie etykieta i kultura osobista jest bardzo istotna dawanie napiwków jest niedopuszczalne i traktowane jako brak obycia. Przykład Japonia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Alakecz: dobrze wiedzieć. Zakładałem właśnie, że w urzędzie każdy papier ma znaczenie, czy to skarga czy pochwała, więc na pewno nie wyrzucają tego, tylko wkładają do teczek personalnych. A ze mało kto jest skłonny poświęcić czas żeby kogoś pochwalić (w przeciwieństwie do skarżenia się na kogoś i dojebywania mu ;), to tym chętniej pisze takie pochwały. Już mi wystarczy jak urzędnik się do mnie uśmiecha - to jest dla mnie zachowanie
@stypsonz: idea napiwków nie jest zła, bo możesz kelnera sam "wycenić" za obsługę i nagrodzić lub nie za podejście, a posiłek mieć tańszy bo janusz mu tnie na wypłatach. Praktyka często pokazuje, że posiłek i tak masz drogi a Janusz ma kolejnego mercedesa do kolekcji no ale co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯
Usługa jak każda inna. Ani nie jest to najcięższa praca, ani wymagająca jakiegoś kunsztu. Nie jestem pracodawcą tych osób więc nie widzę podstaw do dawania im wynagrodzenia. Większość zawodów związanych z usługami nie dostaje od klienta bonusów, a wręcz działa to w drugą stronę. Często jest jeszcze targowanie ustalonej kwoty na korzyść zleceniodawcy.
Polacy są chu**** na wakacjach, bo wiadomo, trzeba wmawiać nam cały czas, że jesteśmy wieśniakami w skali światowej


@stypsonz: bo to prawda i nie muszą jechać na wakacje zeby to pokazywać. Widać to na co dzień, dzieci z matkami sikające z parkach, śmiecenie, picię browarów na hejnał pod sklepem, darcie mordy #!$%@? aeeeee_, kombinatorswo, #!$%@? parkowanie, #!$%@? kultura na drodze itp itd
extra serwis czyli co? Ma zrobić żąglowanie szklankami? XD


@drheist: Ekstra serwisem jest dla mnie na przykład:
- szybka obsługa pomimo obłożenia na sali
- spełnianie moich zachcianek typu "czy można oliwki wymienić na X", albo "czy zamiast jednego jajka mogą być dwa"
- doradzenie w ramach możliwości jak nie mogę się zdecydować
- zaproponowanie jakiejś fajnej oferty (np. zamiast 4x butelka wody to jeden dzbanek wody, który wyjdzie taniej, a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stypsonz: XDDD zawsze gnije z dawania na piwko. Mam znajomych w wawie krosy zawsze muszą dać, nawet jak serwis #!$%@? i ktoś im naplul w mordę. Ja rzadko daje, jak są jacyś młodzi studenci tylko i widzę że się starają albo przejmują.