Wpis z mikrobloga

Jak obiecałem, tak wołam plusujących wpis:
https://www.wykop.pl/wpis/63053709/wyjmuje-szklana-kule-i-mowie-ze-bitcoin-wpadnie-w-/

13-01-2022 42,7k
13-07-2022 19,5k (-54%)

Czy mamy dołek? Oczywiście nie wiadomo, wpis był trochę bejtowy, bo żeby ocenić czy mamy teraz dołek to byśmy musieli poczekać jeszcze wiele miesięcy, a raczej (dla pewności) wiele lat.

Żeby wpis miał jakieś resztki sensu, to spróbujmy ocenić czy cena BTC jest dziś dobra czy nie dobra...

UWAGA: tutaj zaczynam spekulacje liczbowe, jeśli ktoś nie lubi to proszę wyłączyć ekran komputera ;)

* mamy dziś -72% od szczytu, co chyba mówi samo za siebie
* jesteśmy poniżej 2-letniej średniej (36,5k)
* jesteśmy poniżej 200-tygodniowej średniej (22,5k)
* jesteśmy niewiele powyżej 300-tygodniowej średniej (16,8k)
* jesteśmy krótko po przecięciu się średnich 111D i 700D/730D, które idealnie wskazywały poprzednie dołki bessy. Żeby było jeszcze dziwniej, to ostatnio w czerwcu to przecięcie średnich odbyło się idealnie przy szpilce do pon. 18k. Normalnie uznałbym to za statystycznie prawie niemożliwe (żeby to był przypadek), choć to dalej może być przypadek :)

* jesteśmy poniżej Realized Price (22,1k)
* jesteśmy niewiele powyżej Balanced Price (16,9k)
* jesteśmy niewiele powyżej CVDD (16,6k)
* jesteśmy krótko przed przecięciem ww., które historycznie wskazywało na dołki

* patrząc wyłącznie na cykle (halvingi) oceniałbym (przepisuję tutaj tylko to, co wyliczyłem sobie w grudniu), że dołek powinien być między majem a grudniem tego roku.

* rentowność górników mocno spadła, nie można wykluczyć, że się jeszcze pogorszy, ale stresik jest i hashrate spada (tak jak powinno być w bessie)

A poza tym:
* niekorzystny kurs USD dla Polaków robaków
* wszyscy mówią, że "będzie kryzys", a BTC ścierwo będzie dalej mocno spadał. Z punktu widzenia psychologii oznacza to, że a) BTC już nie spadnie, b) spadnie ale mniej niż się większości wydaje...

Dziękuję za uwagę, można już włączyć ekran komputera

#bitcoin
#kryptowaluty
maggotbrain15 - Jak obiecałem, tak wołam plusujących wpis:
https://www.wykop.pl/wpis...

źródło: comment_1657728711zhJDn7zk0baRGvk5z5zZyH.jpg

Pobierz
  • 19
@maggotbrain15: bierzesz pod uwagę tylko dwa czynniki, historyczną wartość i sentyment rynku. To mało danych żeby coś przewidzieć. Wiadomo że sentyment rynku jest wskaznikem odwrotnym, czyli jest pozytywny kiedy wszyscy myślą że będzie spadać, ale jest więcej czynników. Według mnie najwazniejszy to ilość wolnych pieniędzy na rynku, jak przyjdzie kryzys i ludzie będą szukali pieniędzy żeby za jedzenie zapłacić, nikt nie będzie kupował tonącego bitka
@dean_corso: nie zupełnie. To prawda że bank centralny reguluje ilość pieniędzy na rynku, ale nie robi to stopami procentowymi tylko po prostu drukuje albo niszczy pieniądze.
Zgoogluj FED money supply
@dean_corso: przyznam że nie inwestuje w polską giełdę bo wolę rozwinięte gospodarki, więc pewnie masz racje.
Ale wątek jest o bitcoine, co się dzieje w mniejszej gospodarce jak polska nie ma znaczenia na rynku krypto
@laporte: celem wpisu niespecjalnie była próba prognozowania, raczej chciałem podsumować jak wyglądają popularne wskaźniki na dzień dzisiejszy. Wg mnie jest tanio, choć to subiektywne. Jak będzie jeszcze taniej, to jeszcze lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)