Wpis z mikrobloga

Poznań to najlepsze duże miasto w PL do codziennego życia. Dlaczego?
- Dużo jezior i terenów zielonych do uprawiania sportu.
- Miasto studenckie więc zawieranie nowych znajomości bądź wejście w romans jest łatwe
- Kompaktowe
- Brak #!$%@?ących zagranicznych turystów jakich pełno w Krakowie
- Nie ma takiego zalewu ukraińców jak we Wrocławiu
- Ma najtańsze mieszkania wzlędem innych dużych miast w PL
- Jest wciaż na tyle duże że ma pełno imprezowni, knajp, barów i restauracji, nie umiera po 20
- Tańsze niż Wawa, Krk czy Wro a rynek pracy jest bardzo dobry

Jeśli uważasz inaczej zapraszam do dyskusji

#warszawa #poznan #krakow #wroclaw #pracbaza #praca #studia #studbaza #logikarozowychpaskow #polska #depresja
K.....a - Poznań to najlepsze duże miasto w PL do codziennego życia. Dlaczego?
- Duż...

źródło: comment_1657644571sh8dURNQkfQGtZE3NWyHhG.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka To zależy, czego ktoś szuka i potrzebuje. Mieszkałem tam jakiś czas i nie podobało mi się zbytnio, nawet rodowite pyry dziwiły mi się, że chciało mi się tam przeprowadzić z ładniejszego i większego miasta.

Dla mnie Poznań jest taki niedookreślony po prostu. Stosunkowo mały, w większości tematów nie oferuje takiego poziomu czy szerokiej oferty jak Wro, Krk, Gda. Wbrew hasłu reklamowemu, to właśnie nie jest miasto know-how, Poznań nie ma specjalności.

Co do standardu życia, nie jest źle, jakoś wybitnie też nie. Są fajne miejsca, jak Malta czy Kiekrz, są jakieś parki, jeziorka, sklepy i kluby, jak wszędzie. Dla okolicznej ludności z tych małych satelickich miejscowości typu Kościan czy Swarzędz to oczywiście metropolia, cud świata i centrum galaktyki, ale patrząc na chłodno, to nie ma czym się podniecać. W innych miastach znajdziesz to samo, tylko więcej, lepszego, itd.
  • Odpowiedz
No i Wrocław to przede wszystkim miasto studenckie, dlatego jest dużo miejsc gdzie można się pobawić, a samo miasto żyje. Co do gastronomii to jest na naprawdę wysokim poziomie i spokojnie może konkurować, a miejscami pewnie przewyższa tę krakowską czy warszawską.


@majk2137: W porównaniu do Krakowa to Wrocław po zmroku jest martwy jak Jan Paweł II. Gastronomię też ciężko porównywać, ciekawsze knajpy we Wrocławiu obskoczyłem w bardzo krótkim czasie, w
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre nie zgodzę się. Co prawda to jest oczywiste, że on często jest opłacony czy też po prostu stronniczy, ale wystarczy, że zobaczysz gdzie chodzi jeść #grubaswpk i będziesz widział ile wspaniałych miejsc z jedzeniem jest we Wrocławiu i wcale nie są na jedno kopyto. Byłem ostatnio w Krakowie we wtorek i było podobnie jak we Wrocławiu koło środy jeśli chodzi o liczbę ludzi na mieście. No i są
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre zresztą ja spokojnie wymienię 50 wartościowych miejsc we Wrocławiu, które są co najmniej tak samo dobre jak te w Krakowie, a niektóre z nich z pewnością są wręcz lepsze. Wystarczy tu rzucić krakowskie Nolio i wrocławską Iggy Pizzę.
  • Odpowiedz
@kaspil Właściwie ze wszystkim się zgodzę, z wyjątkiem Braku ładnych kamienic. Jak porównuję z Gdn, Waw czy Krk to w Poz jest ich naprawdę sporo (bo powiedzmy sobie szczerze. Kamienice w Gdn to fejki postawione po wojnie, Waw była zrównana z ziemią a Krk ma mniejszy obszar zabytkowy od Poznania) i w dodatku bardzo dużo jest po rewitalizacji. Taka ulica Jackowskiego, Słowackiego czy Matejki to prawdziwe perełki! A to tak naprawde
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka: Poznań ma teoretycznie wszystko, ale brakuje mu charakteru. Jest koszmarnie nijaki, niechętny do zmian. Władze muszą wszystko przemyśleć tysiąc razy zanim cokolwiek zrobią, jak już zrobią to ciągnie się w nieskończoność. Ludzie są spoko, ale rzeczywiście jest w nich coś mało spontanicznego i dużo kalkulują. Może to niektórych drażnić.
Czy Poznań to najlepsze miasto do życia w Polsce? Dla niektórych pewnie tak, ale dla większości na pewno nie. Wrocław
  • Odpowiedz
Pojechałem kiedyś z poznańskim szefem na Domaniewska załatwiać jakieś biznesy z międzynarodowym korpo, a ten ciągle opowiadał, że musi furę zaparkować na strzeżonym, bo jak warszawianin jakiś zobaczy rejestrację PZN, to mu rozwali ten samochód


@Gorejacy_krzak_agrestu: XD Dzięki za komentarz. Fajny, merytoryczny i do tego zabawny. To mnie właśnie najbardziej martwi w tym mieście. Że jednak mentalność tych ludzi jest męcząca i irytująca, a ja lubię wszystko na luźno i
  • Odpowiedz
@Szampion: Tak, ale z tego co widzę to z Gdyni do Gdańska w jedną stronę 12zł także nie wygląda to kolorowo :/ A we Wro czy innym dużym mieście to #!$%@? rowerem elektrycznym i nawet biletów nie potrzebujesz poza chwilami chlania. No i wieje jak na złość
  • Odpowiedz
Chyba miałem jakiś pechowy dzień w tej posnani, o co #!$%@? kaman z tą nazwą parę razy to słyszałem


@ptysiek689: to nazw centrum handlowego na łacinie, nikt tak nie mówi na miasto xD
  • Odpowiedz
@KoninaBeZiomeczka: Mieszkam we Wro, mieszkałem w KrK a PO znam z wycieczek i wypadów na targi.
Problem z Poznaniem mam zawsze ten sam. Naprawdę rozwinięte miasto, a trudno jest znaleźć coś do roboty. Aquapark robi robotę, i jest dla mnie to najlepszy taki obiekt w Polsce. Stok narciarski też w pytę. Ale poza tym, to niewiele zalet. Do gór relatywnie daleko. Do morza daleko. Na mazury - daleko. Najciekawszy w
  • Odpowiedz
@Dzaa88: Wielu mówi że poza imprezowaniem i ruchaniem studentek to niewiele jest do roboty heh. A na Mazury po co jechać? Kleszczy jak mrówków, lepiej zostać w Poznaniu i iść do parku
  • Odpowiedz