Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pytanie #finanse
Mirasy, trochę lipa jest, potrzebuję porady. Otóż pracuję u prywaciarza i oczywiście na konto wpływa najniższa a reszta pod stołem w kopercie. Zawsze wpłacałem całość koperty na konto we wpłatomacie i wszystko było git przez 5 lat, aż do dzisiaj, kiedy otrzymałem list od mojego banku, że muszę się zgłosić celem wyjaśnienia nieuzasadnionych wpływów na konto. Ktoś ma jakiś pomysł, jakiego sensownego uzasadnienia mogę im udzielić?
  • 193
@stefankot: sam miałem wiadomość od banku aby napisać oświadczenia: skąd mam pięniądze na wpłaty gotówkowe, czym zajmuje się firma, i kto jest beneficjentem. Miałem na odpowiedz kilka dni, w przeciwnym wypadku wypowiadają konto.
XDDD Sam #!$%@?łeś siebie i janusza. Janusz pewnie na cztery łapy kuty i ma opłaconego urzędasa, więc jak wprost nie obciążysz go w zeznaniach to się wywinie. Skąd ci w ogóle przyszło do głowy, żeby w kraju, w którym pracujących dyma się jak ostatnią dziwkę i w podatkach zabiera nam ponad połowę wynagrodzenia, ujawniać żydom z banku swoje nielegalne dochody? Na dokładkę skarbówka ma teraz oficjalne pozwolenie na trzepanie kont każdemu szaraczkowi
@nuthello: Powiedz że to z zakładów bukmacherskich. Za samo zagranie kuponu płacisz już podatek, to samo z wygraną również jest opodatkowana. Wiec skarbówka może łyknie o ile będzie zaangażowana w tą pracę.Nie ma fizycznej możliwość sprawdzenia tego bo kupony do chyba 2200 nie muszą być zarejestrowane