Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pytanie #finanse
Mirasy, trochę lipa jest, potrzebuję porady. Otóż pracuję u prywaciarza i oczywiście na konto wpływa najniższa a reszta pod stołem w kopercie. Zawsze wpłacałem całość koperty na konto we wpłatomacie i wszystko było git przez 5 lat, aż do dzisiaj, kiedy otrzymałem list od mojego banku, że muszę się zgłosić celem wyjaśnienia nieuzasadnionych wpływów na konto. Ktoś ma jakiś pomysł, jakiego sensownego uzasadnienia mogę im udzielić?
  • 193
  • Odpowiedz
@Fenrirr: no jeśli akurat jego rodziców się nie będą pokrywały to może być problem, ale co to ma wspólnego z moim myśleniem? nie znam jego rodziców od #!$%@? bajta, mówie tylko, że jest można zorganizować co najmniej kilka wymówek od najbliższej rodziny na poczekaniu, jest 10k od każdej najbliższej osoby z grupy 0
  • Odpowiedz
@WolfSky: powyżej chyba 10k od każdej poszczególnej osoby z grupy 0, a poza tym jak zwykle pokaz złodziejskiego polskiego państwa słabego wobec silnych i silnego wobec słabych
  • Odpowiedz
@cutthroat: za 10k to by go raczej nie ścigali, a poza tym to już mnie zaczyna #!$%@?ć takie polaczkowate "jak to ja mam płacić podatki". Ja muszę płacić od oficjalnych dochodów i się składać na takich cwaniaczków, którzy biorą pod stołem nieopodatkowany hajs. OP kombinował, to niech teraz świeci oczami.
  • Odpowiedz
@Fenrirr: op kombinował? xDDD cbyba ci się strony pomyliły, to pracodawca kombinował, nie nieogarniety op. tak, jak to ja mam #!$%@? płacic podatki od pieniędzy moich i mojej rodziny, coś od kogoś dostałem to to jest moja sprawa i to urząd powinien udowodnić nielegalne pochodzenie tych pieniędzy, to tak już w ogóle #!$%@?ąc od tego ze ci sie #!$%@?ło kto tu jest cwaniaczkiem. czasem ludzie nie mają wyjścia i biorą takie
  • Odpowiedz
@WolfSky: ale wiem jakie są przepisy, a ja piszę jak te przepisy uwzględniają nieopodatkowane darowizny to jeden twierdzi, że mam problemy z myśleniem, a drugi, że mam problemy z sobą xDDDD no naśmiewam się bo #!$%@? głupoty i tyle
  • Odpowiedz
@Fox_de_Clermont: po pierwsze pomijając już że to #!$%@? bejt, po drugie nie mamy pojęcia o kwotach jakiego rzędu tutaj mówimy wiec bez sensu te dywagacje, równie dobrze on może #!$%@?ć pracodawce i od tego roku on nie ponosi konsekwecji podatkowych, równie dobrze może też zgłosić że to były darowizny od rodzicó i dziadków czyli w sumie 40k rocznie nieopodatkowane, mało to prawdopodobne tak samo jak mało prawdopodobny jest ten kretyński bejt
  • Odpowiedz
  • 0
@cutthroat w teorii masz w #!$%@? duzo racji co uspokaja ale zobaczymy jak to bedzie z czasem i tą zmiana przepisów czy nie zaczną wzywać szarych kowalskich ktorzy wplacili tysiac zlotych wiecej na konto miesiecznie niz wynosi ich wyplata xD
  • Odpowiedz