Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
@LittleOpa niżej już się nie da chyba, jedynie przeprowadzka do domu i PV na dach na starych zasadach żeby płacić tylko stałe za licznik (szkopuł w tym, że musiałbyś się cofnąć w czasie)
U mnie około 120-130zl/miesiąc. 2 osoby, 55 m2. Ja jestem na Home Office 100%, żona na zwolnieniu bo bombelek w drodze. Żarówki ledy, lodówka w trybie eko, do tego płyta indukcyjna, 2 tv. Raczej nie ma u Nas zasady, że oszczędzamy energię tylko używamy wg potrzeb.
@LittleOpa: Ile to kWh? 80-90 na miesiąc? Bo cena może być różna w różnych miejscach i umowach.
80PLN to jest w miarę mało.
Pracujecie oboje zdalnie? Nawet laptop jednak trochę prądu pobiera.

Ewentualnie taryfa dzień/noc albo ta z weekendem. Wtedy pralkę, suszarkę? i zmywarkę puszczać w nocy/weekend. Ale pralka w nocy tylko wtedy, jak masz w miarę cichą, bo niektóre (nawet nowe) trzęsą całym mieszkaniem przy wirowaniu. U mnie tylko LG
@LittleOpa 80zł płacę za jedną osobę, mam indukcję, piekarnik, pralkę, zmywarkę i laptopa. Nie mam tv, rzutnika, klimy itp. Mieszkanie mniejsze o 1/3. Na dwie osoby naprawdę się musicie pilnować.