Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
  • Odpowiedz
@LittleOpa: ja w swoim mieszkaniu w Szczecinie ( byłym ), bo już po przeprowadzce do wrocławia - płaciłem 150 zł za kwartał ( 3 miesiące ) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
Wszędzie pozakładane ledy, 2 laptopy, ogrzewanie z sieci miejskiej, palnik gazowy.
Jedyne co prąd pobierało to TV, lodówka, pralka, router i dwa
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: lodówka, indukcja, piekarnik, zmywarka, pralka, suszarka, dwa kompy na pracy zdalnej, klimatyzacja, telewizor. Wszystko nowe i o wysokich klasach energetycznych. Ostatni rachunek 400 zł za 2 miesiące. Nic nie chodzi jak nie jest potrzebne. W tych dwóch miesiącach letnich będzie jeszcze więcej bo klima częściej chodzi. Nie wiem jakim poziomem sknerstwa i oszczędności trzeba się wykazać, żeby płacić ledwie 80 zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
kupiłem wszystko top bo wszystko kupowałem nowe, ale jest energooszczędne bo kupowałem lepszy sprzęt niż Amica czy Samsung, więc w tych kategoriach cenowych trudno o niską klasę energetyczną :)


@LittleOpa: pytanie, czy na tym faktycznie zyskałeś. Trudno stwierdzić jednoznacznie, ale patrząc po danych producenta, czasami lepiej kupić tańszy sprzęt, mniej energooszczędny, bo różnica i tak się nie zwróci. Oczywiście o ile pozostałe parametry są takie same. No i czasami nie oznacza
  • Odpowiedz
@Drmscape2: No to zakładając że byś klimy nie używał, i miał zamiast indukcji kuchenkę na gaz(i podgrzewanie wody gazem, a nie prądem) to by Ci pewnie wyszło koło stówki ¯\(ツ)_/¯ W mieszkaniu z instalacją gazową raczej ciężko powyżej 100-110zł za prąd zapłacić jak się nie ma klimatyzacji czy jakiś mega prądożernych sprzętów ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz