Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
@sberatel:

nie wiem co trzeba robić by mieć tak niskie zużycie, chyba jak jaskiniowiec mieszkać.

WTF? Z różową bynajmniej nie oszczędzamy prądu, pranko robimy często, światło zapalmy jak tylko się robi ciemno, kompy chodzą przeważnie pół dnia włączone, oboje korzystamy z suszarki do włosów regularnie, lodówka chodzi cały czas, latem wentylator. Nigdy nie zapłaciliśmy za prąd więcej jak 100-110zł. Nie wiem, może to kwestia tego, że mamy kuchenkę gazową i wszystkie
@LittleOpa ok 100zł na miesiac/2 osoby/ 60m2. Ale u nas non stop #!$%@? zmywarka (bo rozowa uparła sie na mała zeby weszla w zabudowe) i tak samo pralka. A nizej 80zl to nie zejdziesz, chyba ze bedziesz serio dziadowal na uzytku pradu.
@LittleOpa eh xd 71m2 l, 2 osoby pracujące zdalnie 8-9h(ciągle włączone monitory 27"), po robocie tv z mocnym soundbarem/tv+konsola/PC + pralka odpalana 1-2x w tygosniu, zmywarka odpalana 2-4x w tyg i lodówka i 170zl za miesiąc.

A jeszcze od jakiegoś czasu jest zamrażarka skrzyniowa 300l która żre prąd i wentylator chłodzący 15h dziennie z racji upałów. Przy wyrównaniu spodziewam się grubej nieodpłaty.
@LittleOpa: Masz prognozy czy rzeczywiste? Jak chce pare zł zaoszczędzić miesięcznie to przejdź na prognozy. Zweryfikuj czy masz jakiś cennik u sprzedawcy prądu czy lecisz na taryfie (cennik to nawet i ponad 100 zł opłąty miesięcznie). Pokaż fakturę za prąd.