Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
  • Odpowiedz
Ja płace G11 187 zł na miecha, 54m2, indukcja, Nas, tv, PC. Było kiedyś mniej ale od kiedy żona pracuje zdalnie #!$%@? do góry :)
  • Odpowiedz
@LittleOpa: zimą można mieć wyłączoną lodówkę a rzeczy wystawić na balkon. Jak zbierzesz wystarczająco dużo lodu/śniegu, to taka naturalna lodówka wytrzyma dłużej. Jak chcesz zrobić jajecznicę, to możesz latem usmażyć na zabetonowanym rynku przeciętnego polskiego miasta.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: po co się szarpać o te kilka zł kosztem komfortu życia?
Zazwyczaj można dużo oszczędzić bo się nieświadomie dużo marnuje ale przychodzi taki moment, że dalsze oszczędności powodują życie jak dziad tylko żeby urwać 10 zł.

Zaoszczędź na czymś innym, wybierz czasem rower zamiast samochodu, nie kupuj butelkowanej wody.
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Bardzo mało płacisz. Ja już 7lat temu nie umiałem zejść poniżej 120zł / mc, obecnie bliżej 160 i to na obniżonym vat. No tylko, że my często sprzątamy i pierzemy. Do tego praca zdalna dla 1 osoby. Mieszkanie 56m2 i 2 osoby, gotowanie też na prądzie.
  • Odpowiedz