Wpis z mikrobloga

Ile płacicie za energię elektryczną w swoich mieszkaniach co miesiąc? Nam wychodzi 80 zł / mc w mieszkaniu 60m2 gdzie mieszka 2 osoby. Już nie mam pomysłu jak obniżyć rachunki...Wszystkie światła LED, lodówka tryb eko, sprzęty włączane tylko gdy potrzeba. Wszystko nowe - kuchenka i piekarnik elektryczny. Dostawca EON.
Z ciepłem udało się zejść poniżej 3 GJ / sezon.

#energia #energetyka #nieruchomosci #mieszkanie
  • 248
@Kano7: słabe jest pranie w nocy bo po praniu trzeba wyciagnac ubrania bo rano będą już śmierdzieć. Ja zazwyczaj zmywam, piorę 15-17 w tanich porach w mojej taryfie. A jeśli w nocy to tylko klima.
@LittleOpa eh xd 71m2 l, 2 osoby pracujące zdalnie 8-9h(ciągle włączone monitory 27"), po robocie tv z mocnym soundbarem/tv+konsola/PC + pralka odpalana 1-2x w tygosniu, zmywarka odpalana 2-4x w tyg i lodówka i 170zl za miesiąc. A jeszcze od jakiegoś czasu jest zamrażarka skrzyniowa 300l która żre prąd i wentylator chłodzący 15h dziennie z racji upałów. Przy wyrównaniu spodziewam się grubej nieodpłaty.


@m76859: U mnie podobny układ, w sumie 2 komputery,
@LittleOpa: 36m2 140zl-160zl na 2 miesiace było do maja, teraz nie wiem bo się właściciele mieszkania zmienili i na razie nie przysyłają żadnych rachunków.
Laptop i TV praktycznie na czas pracy i spania wyłączane, nie oszczędzam xD
@LittleOpa: 2 osoby, mieszkanie 70m, generalnie nowe sprzęty agd, często zamiast gotowania na gazie używamy thermomixa, więc coś tam się dokłada. Komputer chodzi prawie 24 na dobę. Rachunki wychodzą koło 220zł co 2 miesiące.
Jak weszliśmy na to mieszkanie "po babci" to sam żyrandol w salonie miał 12 żarówek po 40W, całość na jednym włączniku xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: 300 zl: szeregowka, 4 osoby, serwer NAS 24/7, praca z domu - laptop oraz stacjonarka z 3 monitorami, w gorace dni dziala klima w 3 pokojach przez ~ 8h), do tego 2 tv 65" oraz zmywkarka i pralka (czesto pierzemy, bo mamy male dzieci)
Nie potrafię zejsc ponizej 150kWh na miesiac.
Komp ciagiem, telewizor wieczorami, indukcja, nowe sprzety. Pralko suszarka raz na tydzien min.
Jezeli OP tez ma indukcje (nie ma gazu) to nie mam pojęcia jak xD
@LittleOpa: około 120zl miesiąc 3 osoby.
Z tego połowa to faktycznie zużyty prąd a druga połowa to opłaty dodatkowe.
Za okres 6 maj 10 czerwca wyszło 68kW w droższej taryfie i 108kW w tańszej.