Wpis z mikrobloga

#j---------o #jedzenie #jedzenie71
Ceny na Słowacji. Zwykła kawiarnia z lokalem w mieście turystycznym na Słowacji. Zdjęcie z wczoraj.

Wrzucam żebyście wiedzieli jak jebią nas w Bolsce gastrojanusze, "bo łoni majom koszta". Za granicą też trzeba zapłacić za czynsz i pracownikom. I jakoś da się mieć sensowną cene. Cen wrocławskich nie przytocze, bo nie ma sensu wrocławskim gastrojanuszom reklamy robić.
NaglyAtakGlazurnika - #j---------o #jedzenie #jedzenie71
Ceny na Słowacji. Zwykła ka...

źródło: comment_1657357419juQg7BoNWGjXZjIiFQJid7.jpg

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kongoku: Nie wiem, jak inne napoje, ale koszt kaw ziarnistych, które kupuję, zaliczył wzrost w porównaniu do poprzedniego roku o 20-40%, więc nie dziwią mnie akurat podwyżki na tym w knajpach.

@chinskie_bajki:

No niestety. Mój "pakiet" kawy, gdzie zamawiam od 8 lat podskoczył z 45 na 55€ w tym roku. A "regularni" klienci płacą jeszcze więcej, ja mam i tak specjalne warunki :)
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: Zawsze mnie bawi, jak wykopki mają pretensje do januszy, że tyle chcą, a nie do klientów, że tyle są w stanie zapłacić xD Gdyby to było za dużo, to po prostu musieliby z tych cen zejść, albo ich kawiarnie świeciłyby pustkami. Oczywiście w Polsce są janusze, a w Słowacji sami dobroduszni przedsiębiorcy nie liczący na zarobek, tylko idący za głosem serduszka, który im kazał sprzedawać kawę za niższą cenę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darth_Gohan: ależ jesteś świetnym wyznacznikiem. Jeśli nie stać cię na to żeby codziennie pić kawę 3 razy dziennie codziennie, to nie ma co oczekiwać że innych będzie stać, tym samym nie ma co oczekiwać, że jakaś "kultura picia kawy" powstanie. Gdyby ta kawa kosztowała 2,5zl, za pewne byś pił ją na mieście
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NaglyAtakGlazurnika: ogólnie cała kultura restauracyjna w Polsce to g---o. Food truck droższy niż lokal, speluny z cenami jak klasowe lokale, niesmaczne dania w zawyżonych cenach żeby uchodzić za ekskluziw. Tragedia.
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: Jeżeli będziecie kupować nadal to cena wskoczy na 30zł za kawę i zostanie wam tylko kwękanie na wykopie. Na szczęście ludzie powoli zaczynają odróżniać wartościowy towar/usługę od gówna z marżą 500% przez co słychać strzały z d--y gastrojanuszy od morza po góry (w tych miejscach szczególnie xD)
  • Odpowiedz
Wakacje w Polsce to uber frajerstwo, obsranej złotówki nie zostawie g0ralowi czy innemu wąsaczowi znad morza. Za granicą milsza obsługa, lepsza pogoda i mniej naszych, same plusy. Tak tak ojkofobia durr
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: Będąc w różnych krajach na wakacjach, po latach zauważam jednak pewną dysproporcję pomiędzy cenami gastronomii a zarobkami miejscowych, w Polsce a w innych krajach. U nas gastronomia jest nastawiona generalnie na szybszy zysk aniżeli w nie tak małej ilości miejsc za granicą.
  • Odpowiedz