Wpis z mikrobloga

##!$%@? #jedzenie #jedzenie71
Ceny na Słowacji. Zwykła kawiarnia z lokalem w mieście turystycznym na Słowacji. Zdjęcie z wczoraj.

Wrzucam żebyście wiedzieli jak jebią nas w Bolsce gastrojanusze, "bo łoni majom koszta". Za granicą też trzeba zapłacić za czynsz i pracownikom. I jakoś da się mieć sensowną cene. Cen wrocławskich nie przytocze, bo nie ma sensu wrocławskim gastrojanuszom reklamy robić.
NaglyAtakGlazurnika - ##!$%@? #jedzenie #jedzenie71
Ceny na Słowacji. Zwykła kawiarn...

źródło: comment_1657357419juQg7BoNWGjXZjIiFQJid7.jpg

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
@Brylant: chodziłem w tym roku po Wenecji i piłem w przy miejscach aperola za 3/4eur (chyba ze jakies podrabiane za 2.5) i to nie jakoś pod woda tylko w normalnych miejscowkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NaglyAtakGlazurnika: Ostatnio chciałem kupić kawę na takim stoisku zrobionym z rowera. A tam cena za latte: 16 zł.
A jebią nas nie gastrojanisze (a przynajmniej nie głównie) a rządzący i podatki jakie nakładają. Bo ile tak kawa ma niby kosztować jak właściciel tego wielkiego przedsiębiorstwa złożonego z roweru i ekspresu do kawy ma do zapłacenia prawie 2000 zł haraczu dla państwa?
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: Serio, kwestia marży? Ja sobie wyobrażam, że lokal pod takie Nero to jakieś 20-30 k miesięcznie. Do tego z 5 pracowników trzeba utrzymywać, więc lokal w Warszawie i ludzie z 60-70 miesięcznie z kosztami. Do tego na start wyposażenie lokalu ze 150 - 200 k, utrzymywanie sprzętu pewnie z 2-3k.

Kawa po 15 złotych, w skład której wchodzi 30 gr kawa, 30 gr mleko, 10 gr amortyzacja urządzenia (z dupy licze) 3 zł praca pracownika ma w sobie +/- 10 zł marży.

Jeśli dziennie potrzebujemy zarobić 4000 złotych, aby pokryć koszty wszystkiego i mieć na koniec 10-15 k zysku (nie dużo biorąc pod uwagę inwestycje, ryzyko, itp.), powinniśmy sprzedać 400 kaw dziennie / 40 w godzinę przy założeniu 10 h lokal otwarty. To
  • Odpowiedz
mówiłem, że nie zrozumiałeś :)

(Nie napisałem o moich stawkach tylko o stawkach w branży bo wyśmialeś te kwotę komentarz wcześniej).

Internetowy #!$%@? ekspert :D


@ShooleR: wdupiasz się w temat o patalogii polskiej gastro która jest droga ale za to niesmaczna, piszesz jakies półsłówka, płaczesz oczywiście, że POLSKOM GOSPODARKE DOBIJA ZUS i oczekujesz, że ktoś Cię weźmie na poważnie panie biznesmen na JDG.
  • Odpowiedz