Wpis z mikrobloga

Tutorial CAD 3 w 1: SolidWorks, Alibre Atom3D, FreeCAD. Poradnik modelowania 3D po polsku.

Tutorial składa się z 4 głównych części: w części pierwszej przedstawiam podstawę do interpretacji niniejszego odcinka, w której możemy też zobaczyć timelapse - nagranie poklatkowe z wszystkich 3 prób modelowania w przedstawionych programach. W części drugiej przedstawiam tutorial wykonania modelu krok po kroku w programie SolidWorks. W kolejnej części, trzeciej, ten sam model omawiam i wykonuję w programie Alibre Atom3D. Zaś w części ostatniej, czwartej, próba zamodelowania detalu zostaje przeze mnie pokazana w programie FreeCAD. Do wszystkich wskazanych wyżej części i momentów kluczowych, w opisie pod filmem przygotowane zostały odnośniki czasowe, co pozwoli na łatwiejszą nawigację w niniejszym poradniku.

Zapraszam: [[264] Tutorial CAD 3 w 1: SolidWorks, Alibre Atom3D, FreeCAD. Poradnik modelowania 3D po polsku.](https://youtu.be/RItgGpOkkJ4)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #alibre #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #technologia
InzynierProgramista - Tutorial CAD 3 w 1: SolidWorks, Alibre Atom3D, FreeCAD. Poradni...

źródło: comment_1657341666CAY6wji8ZcyD6cIY0UOT1E.jpg

Pobierz
  • 7
@unitrax: Być może zależy od rozwiązań różnych producentów, ale w tym konkretnym przypadku "elektronika sterująca" znajdowała się nie w przycisku a za przyciskiem. Widoczna na początku mojego filmu "beleczka" tego przycisku wchodziła do modułu tej "elektroniki". Na zdjęciu mam inny przykład takiego rozwiązania (inne elektronarzędzie niż to, z którego pochodził przycisk pokazany na filmie), gdzie przycisk posiada tylko otwór pod trzpień wychodzący z modułu elektroniki.
InzynierProgramista - @unitrax: Być może zależy od rozwiązań różnych producentów, ale...

źródło: comment_16573516377ImUs3zwjFwgvoZic2FxX3.jpg

Pobierz
@GGrindzior: Mogę coś takiego w przyszłości przygotować na zasadzie schematu ideowego, jak taką prostą konstrukcję takiej szopy poskładać. Natomiast tak na szybko mam kilka filmów, jak tworzyć złożenia albo modele wieloobiektowe we FreeCAD. Poniżej kilka moich propozycji:
1. [
[239] FreeCAD + A2PLUS wstęp i omówienie modułu złożeń, proste przykłady | polski tutorial](https://youtu.be/0B9q5RziZH0)
2. [[246] FreeCAD - przykłady modelowania 3D - tutorial - poradnik | idea przyrządu pod druk 3D](