Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak wyregulować przerzutki #shimano 105 tylne? Wszystkie poradniki o kant dupy można rozbić bo ograniczają się do stwierdzen ze trzeba pokręcić tymi srubkami i obserwować.

Natomiast ja jak poustawiam to albo najcięższe biegi nie wskakują albo środkowe przeskakuję (łańcuch ześlizguje się co jakiś ząb i co podczas jazdy stuka niemilosiernie).

W serwisie jak raz dałem to zażyczyli sobie 30zl (a po inflacji pewnie z 5 dych już będzie), a dalej przeskakiwały srodkowe podczas jazdy.

#rower #szosa #gravel #przelaj #rowery #kolarstwo
  • 12
Natomiast ja jak poustawiam to albo najcięższe biegi nie wskakują albo środkowe przeskakuję .


@NoNameNoIdeaNoLife: brzmi jak krzywy hak lub zajechana kaseta (to z przeskakiwaniem, chyba że zeskakują/wskakują po kasecie, nie po zębach)

A reguluje się tak samo - wrzucasz kanał Park Tool na YT i robisz co wąsacz proponuje, ewentualnie sprawdzasz jakieś troubleshooting w ich innych wideo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoNameNoIdeaoLife: odkręć linkę od tylnej przerzutki i spróbuj ręcznie nią przestawiać, naśladując zmianę biegów. Będziesz wiedział czy skrajne położenia są dobrze ustawione (tj. czy łańcuch nie wylatuje poza kasetę) oraz czy łańcuch nie skacze po zębatkach. Sprawdź też oczywiście czy hak przerzutki jest prosty. A potem jak koledzy pisali, sprawdź stan linki i pancerza.