Wpis z mikrobloga

Jak mi działa na nerwy logika pisowiego betonu. Jak za drogi prąd to mniej światła zużywaj jak za droga woda to rzadziej się myj, a jak za drogie paliwo to mniej jeździj. Większość tych ludzi to jacyś odklejeni są, widzę to po rodzinie. Mówisz im, że jest źle to twierdzą że wymagania za duże mam i kiedyś nic nie było i człowiek był szczęśliwy. Nigdy się nie spodziewałem, że można tak wyprać ludziom mózg.
#bekazpisu #gospodarka #inflacja #polska
  • 66
@matiimakaka: ja rozumiem, że trzeba obniżyć standard życia, ale nie do poziomu wegetacji. Wspólnie z żoną zarabiamy tyle samo (a czasem więcej) niż w 2k19, a nie stać nas teraz właściwie na nic poza podstawowymi zakupami i rachunkami. Mam zacząć kupować najtańszą "szynkę", nie zużywać wody i prądu, a w zimę nie ogrzewać? Mam nigdzie nie jeździć, bo ceny paliwa to nieśmieszny żart? Ja już zaczynam przygotowywania, może Duńczyk, Belg albo
@Pawell_17: ale to nawet nie jest logika pisowskiego betonu, to po prostu logika polaków, korki bo źle pomyślane drogi? jedź rowerem! #!$%@?/ źle zrobione drogi dla rowerów? po co Ci rower jedź autem albo pieszo! Brak perspektyw? Młody w latach 90'tych to było! Drogie jagodzianki? Nie stać Cię to nie kupuj! i tak ze wszystkim. Złota rada dla każdego od każdego, to #!$%@? Ci w dupe, a przynajmniej tak to wygląda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pawell_17: ale równocześnie jeżeli chodzi o PO to już nie są tacy wyrozumiali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu nigdy nie chodziło o żadne stracone szanse, złodziejstwo czy wykorzystany potencjał. To ideologiczną dziura w której część narodu siedziało od zawsze, a część świadomie wskoczyła żeby tylko mój żyć w swojej fantazji i wmawiać sobie że wszystko jest wina innych i dostaniemy wszystko na tacy bo nam się należy
Nigdy się nie spodziewałem, że można tak wyprać ludziom mózg.


@Pawell_17: oni nie mają wypranych mózgów, tylko wyuczoną mentalność chłopa pańszczyźnianego

Za PRL wpajano im służalczość i uniżenie - obywatel to był robak, który miał czekać jak coś spadnie z pańskiego stołu i jak już spadło to miał ładnie podziękować partii i lokalnym dygnitarzom, że miał możliwość to złapać. Stałeś dwa dni w kolejce po pralkę? Dostałeś? To podziękuj KC i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@Totendajnapiwo: nic mądrzejszego dziś nie przeczytam. Ja bym dodał jeszcze, że takie myślenie to prawdziwe zwycięstwo komuchów z prl i ruskich śmieci, którzy położyli łapska na nasz kraj po 45. Byle jak, byle było, jakoś to będzie i w ogóle po co cokolwiek zmieniać.
@Tommy__: ja podobnie. Zmywarka? Lo #!$%@?, pół roku było gadania a po co, a gdzie, a dlaczego, a nie potrzebna, a to, a sramto, owamto. Plus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Tommy__: wiesz, ja dokładałem do starego strucla, ale nie stać mnie na serwis nowszego auta segmentu D (a takie mi się podoba). Poza tym, jak kto dva, tak ma, mimo 22 lat od składania w fabryce to niebieska szczaua wciąż nie chce gnić a w wielu miejscach jej fabryczny baranek nawet się w połowie nie starł. Nic, tylko jeździć.

Ale tak, czeka mnie jeszcze etap klimy w domu, już nie w
: to jest właśnie ten balast prlu który ciągniemy za sobą i który blokuje zmiany w tym kraju na lepsze. Ci starzy ludzie którzy pamiętają że kiedyś było gorzej więc jak teraz jest zle to też fajnie i po co to zmieniać.


@Totendajnapiwo: to nie jest balast prlu, bo gdybys mial kapitalizm przez ostatnie 50 lat, to poniewaz istnieje rozwoj gospodarczy i postęp cywilizacyjny - tez kiedys mialbys gorzej niz dzisiaj.