Wpis z mikrobloga

Bardzo ładne cechy akcentu brytyjskiego, ładne /l/, brak rotyzacji (niewymawianie r po samogłoskach), cechy connected speech. Ładnie wypracowane!

Czasami gdzieniegdzie potrzeba jednak lekkiego szlifu żeby lepiej trafić w dźwięk, zazwyczaj będziesz musiał otwierać jeszcze szerzej usta w akcentowanych samogłoskach i zwiększyć różnicę między niekcentowanymi i akcentowanymi samogłoskami (schwa) - akcentowane samogłoski wydłuż jeszcze bardziej. Dobrą ilustracją jest 2:56 "efficient" - tak to powinno brzmieć: krótka pierwsza samogłoska i długa akcentowana.

Ponadto, /r/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzeba_bylo_uwazac: stwierdziłem że przed snem przeczytam na głos dwa artykuły na głos i tylko drugi nagrałem.
Teraz żałuję że się nie postarałem bardziej. Serio.
W każdym razie, masz rację mówiąc że mogłoby być lepiej ale to jest pierwsza wypowiedź od dłuższego nie używania języka.
Pewnie, że chcę ten program.
Nie mam usystematyzowanego systemu uczenia się niestety. Wszystkiego się osłuchiwałem.

Wiesz co, ten komentarz mi się tak podoba, że chyba go sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzeba_bylo_uwazac: poza tym, nawet jeśli mam świadomość o tym w jaki sposób wymówić zdanie lub konkretny wyraz to mój aparat mowy sobie z tym nie radzi bądź się odzwyczaił od pracy.
Te komentarze są świetne. Naprawdę.