Wpis z mikrobloga

Pracuje jako inżynier oprogramowania


@RapIArbuzy: post był był otagowany #programista15k #programowanie a nie #inzynieriaoprogramowania
W większości przypadków wiedza o tym jak działa DNS nie jest potrzebna, chyba, że programujesz coś dosyć niskopoziomowego, ale przeważnie nawet nie musisz wiedzieć takich ogólników, że serwer DNS zamienia adres strony na ip czy coś w tym stylu bo po prostu tej warstwy nie dotykasz jako programista, podejrzewam, że nawet rzadko jako inżynier oprogramowania/projektant
  • Odpowiedz
moja umiejętności lub obowiązki kończyły się na klepaniu implementacji bez myślenia


@RapIArbuzy: co to znaczy klepanie bez myślenia? Przełożenie designu i wymagań na implementację zawsze wymaga myślenia.

podstawowych algorytmów load balancingu jak round robin, czy tradeoffów między loadbalancerem między 4, a 7 warstwą za wiedzę którą powinien mieć każdy dobry inżynier.


@RapIArbuzy: to żart? Zależy co należy do twoich obowiązków. Równie dobrze można powiedzieć że jak nie znasz znaczenia bitów
  • Odpowiedz
to żart? Zależy co należy do twoich obowiązków. Równie dobrze można powiedzieć że jak nie znasz znaczenia


@NieBendePrasowac: Tak, bo znajomość warstw OSI modelu to wiedza tajemna, tak samo jak banalny round robin.

@dwugitofenobezlikusensolikum: A jak chcesz ustawić wpisy w DNS nie mając wiedzy jakie są recordy oraz że dns działają hierarchicznie?

Wy chyba mnie trollujecie, no nie dziwie się że w mojej firmie mieli problem z zatrudnieniem tak długo,
  • Odpowiedz
A jak chcesz ustawić wpisy w DNS nie mając wiedzy jakie są recordy oraz że dns działają hierarchicznie?


@RapIArbuzy: na takiej samej zasadzie jak masa ludzi podbija sobie basy w equlizerze swojego technicsa nie mając pojęcia o tym jak to działa czy co to jest transformata fouriera. Jak ustawiłem w windowsach ip dnsa na 8.8.8.8 to jeszcze to nie świadczy o tym, że mam jakiekolwiek pojęcie o tym jak to działa
  • Odpowiedz
na takiej samej zasadzie jak masa ludzi podbija sobie basy w equlizerze swojego technicsa nie mając pojęcia o tym jak to działa czy co to jest transformata fouriera. Jak ustawiłem w windowsach ip dnsa na 8.8.8.8 to jeszcze to nie świadczy o tym, że mam jakiekolwiek pojęcie o tym jak to działa


@dwugitofenobezlikusensolikum: Czyli będziesz wrzucał losowe adresy IP pod różne dns recordy aż zacznie działać? Bo to właśnie pokazuje twoje
  • Odpowiedz
znajomość warstw OSI modelu to wiedza tajemna, tak samo jak banalny round robin.


@RapIArbuzy: pytanie o CAN było na tym samym poziomie zaawansowania czyli jedna strona na wiki,a jednak tego nie wiesz. Nigdy nie miałem pytań o DNS ani load balancer na rekrutacji. Zwyczajnie, przeciętny developer się tym nie zajmuje, podobnie jak najczęściej nie zajmuje się CI CD bo są od tego devopsi.
Twoje uwagi są tak samo głupie jak rekrutacja
  • Odpowiedz
pytanie o CAN było na tym samym poziomie zaawansowania czyli jedna strona na wiki,a jednak tego nie wiesz. Nigdy nie miałem pytań o DNS ani load balancer na rekrutacji. Zwyczajnie, przeciętny developer się tym nie zajmuje, podobnie jak najczęściej nie zajmuje się CI CD bo są od tego devopsi.


@NieBendePrasowac: Czyli to jest poziom zaawansowania, jeżeli znasz OSI model, znasz różnice między warstwami i rozumiesz że wszystko jest enkapsulowane? xD Przeciętny
  • Odpowiedz
Próbuje Ci z @dwugitofenobezlikusensolikum coś wytłumaczyć a ty dalej swoje i nawet nie probujesz zrozumieć


@NieBendePrasowac: Ale co mam zrozumieć, póki co to usłyszałem kilka świetnych porównań. Pierwsze to porównanie ustawiania DNS do equalizera, czyli mam losowo wrzucać adresy IP i losowo ustawiać recordy. W końcu develop dostanie taska do ustawienia dns na aws, czy azure i będzie losowo wrzucać adresy które mu przyjdą do głowy i testować recordy. :D Może
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Ale jesteś zajebisty, nie wiem czy to widzisz ale popisujesz się wiedzą z zakresu sieci w komentarzach pod memem na wykopie. Pracujesz z czymś na co dzień to są to dla ciebie rzeczy oczywiste ale nie oznacza to że jest to wiedza podstawowa którą każdy musi znać. Fajnie że dużo zarabiasz i wiesz ale nad umiejętnościami interpersonalnymi powinieneś popracować bo to co koledzy chcą ci przekazać nie jest takie trudne
  • Odpowiedz
Pracujesz z czymś na co dzień to są to dla ciebie rzeczy oczywiste ale nie oznacza to że jest to wiedza podstawowa którą każdy musi znać.


@mcjq5: To jest wiedza podstawowa, ponadto nie pracuje z tym na co dzień i nigdzie tego nie stwierdziłem.

Ale jesteś zajebisty, nie wiem czy to widzisz ale popisujesz się wiedzą z zakresu sieci w komentarzach pod memem na wykopie.


Gdzie się popisuje? Ktoś zaczął dyskusje
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Weź daj spokój, tłumaczenie nie ma sensu xD

@mcjq5: @NieBendePrasowac: @dwugitofenobezlikusensolikum: chciałem tylko zwrócić uwagę, że ta cała dyskusja o DNS zaczęła się od przykładu kolesia, który miał dostarczyć kod w Terraformie. Czyli jakby nie patrzeć, to on konfigurował DNS (#!$%@? wie, czy dodawał rekordy czy instalował serwis), wiec chyba powinien wiedzieć co robi?
Druga sprawa, to panowie programiści którzy nie muszom wiedzieć jak zrobić cicd albo
  • Odpowiedz
A jak chcesz ustawić wpisy w DNS nie mając wiedzy jakie są recordy oraz że dns działają hierarchicznie?

Wy chyba mnie trollujecie, no nie dziwie się że w mojej firmie mieli problem z zatrudnieniem tak długo, jeżeli wy nie trollujecie. xD


@RapIArbuzy: Ostatnio na dużej grupie fejsbukowej kilku gości się kłóciło, że DevOps nie musi wiedzieć jak działa routing bo od tego są sieciowcy więc wiesz... ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RapIArbuzy: to w takim razie nie rozumiem czemu tak bardzo nie chcesz przyswoić tej informacji: większości programistów to o czym mówisz nigdy się nie przyda. A ty jeszcze piszesz że każdy dobry inżynier musi to wiedzieć xD
  • Odpowiedz