Wpis z mikrobloga

  • 1515
Jestem fanem placka po węgiersku. Zawsze jak jadam w restauracji to sprawdzam czy jest w menu. Jesli jest to biorę. Niestety coraz częściej spotykam się z tym, że zamiast placka ziemniaczanego, który jest podstawą tego wspaniałego dania, na talerzu mam jakiś omlet z dodatkiem ziemniaka. Raz miałem placek z jakiejś kaszy i zawsze składając reklamację słyszałem:
-"my tak zawsze robimy bo mamy taki przepis"
-"jeszcze nikt nie narzekał na ten placek"
Czy zrobienie normalnego placka jest tak uciążliwe, że trzeba go podrabiać jakimś innym składem? Czy to nadal jest placek po węgiersku? Jak żyć?
#kuchnia #pytanie #pytaniedoeksperta #restauracja #gotowanie #oszukujo
Pobierz kidi1 - Jestem fanem placka po węgiersku. Zawsze jak jadam w restauracji to sprawdzam...
źródło: comment_1656646870er9X3z5u34rGq1ANu4bxf3.jpg
  • 155
Zreszta smażenie też mi idzie średnio, czasami zbyt mocno spieczony, czasami w środku taki se.


@nerana112: Kup sobie termometr do gotowania i kontroluj temperature oleju. Wychodzą idealne schabowe, stripsy i wszystko inne z tłuszczu. Koszt 20-30zł.
@nerana112: tylko ze w knajpie mlodziaki obieraja ziemniaki, inny mlodziak je trze, a ty masz tylko doprawic, uformowac i usmazyc jako kucharz. nie powinno byc to zbytnio problematyczne, a pewnie jest jeszcze wieksza patola i maja je pomrozone czy inny #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kidi1: Też lubię po węgiersku placki, najlepiej ze śmietana, raz wracając z wakacji stanęliśmy w restauracji przy drodze i był w ofercie, nie dość że drogo to jeszcze chyba z obierek pod ziemniakach bo wgl nie było czuć plus guma taka
@kidi1: placek po węgiersku jest jak pizza czy schabowy, prawie zawsze jest w menu, a dobry jest może w 5% restauracji/barach


@bb89: często nawet się nie #!$%@?ą i na wkład dają "gulasz" taki jak i w innych daniach jest wykorzystywany, zapominając, ze powinno byc bardziej pikantne, powinna być jakaś papryka itd.
@kidi1: witamy w januszo gastronomii
co szybciej i łatwiej zrobić? Obierać kartofle i ścierać na tartce czy wziąć juz ugotowane do innego dania kartofle ( czy kasze), zbełtac z jajem, i rzucić na patelnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu degustujesz te słynne kraftowe placki
Robienie tego placka jest #!$%@? uciążliwe.


@nerana112: to zależy, jak robisz dla jednej, dwóch osób to bez sensu. Za to jest to fajne danie dla masy ludzi, bo składniki przygotowujesz raz, potem tylko smażysz i składasz więc trochę roboty na początku, ale potem fajnie się skaluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kidi1: wczoraj jadlem podobnego z lokalnej węgierskiej restauracji. Był pierwsza klasa, mniej papryki, ale za to mięsko było idealnie podsmażone . Bo to nie powinien być placek z gulaszem, inaczej się farsz robi
@kidi1 Ja gdy zjadłem placek po Węgiersku w Szklarskiej Porębie to się zakochałem w tej potrawie. Gdzie jadę to zamawiam podobnie jak Ty. Lepszego nie znalazłem, ale zdarzały się naprawdę smaczne