Wpis z mikrobloga

  • 1515
Jestem fanem placka po węgiersku. Zawsze jak jadam w restauracji to sprawdzam czy jest w menu. Jesli jest to biorę. Niestety coraz częściej spotykam się z tym, że zamiast placka ziemniaczanego, który jest podstawą tego wspaniałego dania, na talerzu mam jakiś omlet z dodatkiem ziemniaka. Raz miałem placek z jakiejś kaszy i zawsze składając reklamację słyszałem:
-"my tak zawsze robimy bo mamy taki przepis"
-"jeszcze nikt nie narzekał na ten placek"
Czy zrobienie normalnego placka jest tak uciążliwe, że trzeba go podrabiać jakimś innym składem? Czy to nadal jest placek po węgiersku? Jak żyć?
#kuchnia #pytanie #pytaniedoeksperta #restauracja #gotowanie #oszukujo
kidi1 - Jestem fanem placka po węgiersku. Zawsze jak jadam w restauracji to sprawdzam...

źródło: comment_1656646870er9X3z5u34rGq1ANu4bxf3.jpg

Pobierz
  • 155
@kidi1: W mikołajkach ostatnio w samym centrum zamówiłem, był obrzydliwy, cena 45 zł, placek składał się z ziemniaków i mąki w proporcji 50/50, sos składał się z wołowej kostki zagęszczonej mąką, mięso 5 sztuk żylastego gówna, i ani grama warzyw ani śmietany. Nie pozostało mi nic innego jak pozostawić stosowną opinie na google maps. Właściciel odpisał cytuje " nawet nie wiem jak na to odpisać, ale pozdrawiam." A Restauracja 1800 opinii
@kidi1 nie, nie jest uciążliwe, bo jak komuś schodzi duży to może zetrzeć na maszynie, a jak mało to wystarczy ręcznie zetrzeć dosłownie kilka ziemniaków ino raz. Danie jest tak proste, że to jest żenujące, jak rzadko można dostać dobrego placka. Mi się to kojarzy z hamburgerem, który jest też najprostszym daniem świata, a w większości burgerowni jest przeciętnie i zwykły Polak, który nie ma doświadczenia w kuchni, zrobi to lepiej. Zresztą
sam z reszta w domu mam klasyczną sokowirówkę tylko po to żeby nią trzeć ziemniaki na placki


@Leniek: to brzmi jak wspaniały hack na robienie placków ziemniaczanych. W życiu nie miałem w domu sokowirówki ale rozumiem, że robisz 'sok' z ziemniaków, sok #!$%@? a z resztek robisz ziemniaki? masz w ten sposób starte ziemniaki bez tej #!$%@? wody? Genialne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@kidi1: zgadzam się w 200%, ja kocham te placki, znalezienie dobrego placka to na prawdę sztuka. Najlepiej aby placek był chrupiący i lekko soczysty, dobre mięsiwo z sosem, do tego śmietanka i czasami jakiś dobry ser (kiedyś jadłem z oscypkiem i był pyszny). Tym daniem sprawdzam knajpy, drugie takie danie to żurek który zawsze biorę.

PS najgorzej jak ktoś poleje placka jakimś tanim sosem czosnkowym i ketchupem tortex (°
Też lubię placek po węgiersku ale polecam spróbować placek po portugalsku w lubińskiej restauracji Baron - zamiast gulaszu jest łosoś a na górze dwa rodzaje kawioru :) Jest tylko złotówkę droższy od placka po węgiersku a smak niezapomniany ;)
sok #!$%@? a z resztek robisz ziemniaki?


@LB55: sok tez zostawiam i mieszam z tym co sokowirówka wyrzuci, bo bez to suche jak pieprz, ale co kto lubi, możesz też nie wlewać całego soku tylko część

to brzmi jak wspaniały hack na robienie placków ziemniaczanych


@LB55: jako fan placków ziemniaczanych stwierdzam ze sokowirówka odmieniła moje życie
@kidi1: myślałem, że tylko ja jestem taki jebnięty że jak widzę placka po węgiersku/zbójnicku to muszę zamówić XD Nie spotkałem się osobiście z taką sytuacją jak opisujesz. Dawniej spotykałem natomiast placki z domieszką chyba kaszy manny - nie polecam. Jeżeli chodzi o samodzielne robienie to moje życie się zmieniło po tym jak kupiłem przystawkę do tarcia ziemniaków do maszynki do mięsa. Cały proces przygotowania ciasta zajmuje jakieś 10-15 min z czego