Wpis z mikrobloga

@invi_kk: W 2001 roku minimalna wynosiła około 760 zł (nie wiem ile to netto), czyli 2 zł stanowiło około 0,26% tej kwoty. Obecnie magnum pewnie kosztuje około 6 zł, a minimalna dziś to 2364 zł (netto), więc około 0,20% - nie jest to wcale jakaś porażająca różnica, choć jednakowoż jakaś występuje.
@Iskaryota: Jak przez mgłę tu niektórzy pamiętają te czasy, 2006 to mieszkania za 8500 zł za metr w Warszawie, trochę drogo. Parę lat później było jeszcze drożej, a ktoś to kupował, zarabiając 2k? Czasy były łatwe do dobrego zarobku. Matce same studia zapewniały 10k w tamtym okresie, mając całkiem wygodną pracę, więc cheesy były taniutkie.
@Marvel7: Dokładnie, nawet Roman Kluska od Optimusa mówił w wywiadzie, że tak prostych czasów do zarabiania już nie będzie, a kiedyś wystarczyło robić cokolwiek. Sprowadzasz badziewną elektronikę z chin? Bach za moment masz firmę manta handlującą w całym kraju.
Popracowałeś kilka lat w Stanach? Bach jw construction.
A same studia zapewniały stanowiska kierownicze. Tylko tłumoki sobie nie radziły w tamtych czasach. #!$%@? na vacie, raje podatkowe, totalne zero kontroli.
@invi_kk: W 2001 roku minimalna wynosiła około 760 zł (nie wiem ile to netto), czyli 2 zł stanowiło około 0,26 4.265552e-314j kwoty. Obecnie magnum pewnie kosztuje około 6 zł, a minimalna dziś to 2364 zł (netto), więc około 0,20ie jest to wcale jakaś porażająca różnica, choć jednakowoż jakaś wystę


@Smartek: czy ty właśnie porównałeś brutto do netto i zawyżyłes obecną cenę?
pamietaj o tym, ze wtedy jeszcze miales do tego 20% bezrobocia ¯_(ツ)_/¯


@tonawegla: i wiele osób pracowało na czarno a wielu z nich nie zatrudniło się do dziś ale są na jakiejś rencie lub już przeszli w wiek emerytalny więc wyskoczyli z oficjalnego liczenia. > Chyba w twojej głowie był wtedy po 2zl

@kaaban: wracając z pracy z wawy zaszedłem do maka i kupiłem 5 czisów za 10 zł -
@chigcht: Moi rodzice w 2000 roku kupili mieszkanie za 30 tysięcy złotych, mieli odłożone i kupili za gotówkę ale tak po za tym to żyliśmy skromnie. 20 lat później zarabiam dużo powyżej sredniej krajowej i stać mnie na wiele ale o mieszkaniu moge pomarzyć.


@AndyAnderson: Jeżeli nie stać cie na mieszkanie to znaczy że Twoje "zarabiam dużo powyżej średniej krajowej" oznacza 100zl powyżej średniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chigcht: jak czisy były po 2 zł to miałem dosyć wysokie kieszonkowe w postaci 50zl na miesiąc. Zamiast czisow wolałem zbierać i kupić fajniejszy zestaw lego za 70zl. Porządny zestaw lego, największy z kolekcji kosztował jakieś 300-400 złotych
Jeżeli kupujesz tylko burgery to wtedy

Jak kupujesz np. Mieszkanie to teraz


@kaaban: Bzdura.

Jeżeli nie stać cie na mieszkanie to znaczy że Twoje "zarabiam dużo powyżej średniej krajowej" oznacza 100zl powyżej średniej


@kaaban: Kolejna bzdura.

Kiedyś za średnią pensję jednej osoby można było kupić duże mieszkanie, teraz za dwie średnie kupisz kawalerkę 32m2 z kredytem na 30 lat więc z tym do czego.
@chigcht: Moi rodzice w 2000 roku kupili mieszkanie za 30 tysięcy złotych, mieli odłożone i kupili za gotówkę ale tak po za tym to żyliśmy skromnie. 20 lat później zarabiam dużo powyżej sredniej krajowej i stać mnie na wiele ale o mieszkaniu moge pomarzyć.


@AndyAnderson: Może wykupili mieszkanie komunalne lub partycypowali w tbs a ty mylisz to z kupieniem. 20 lat temu metr kosztował te 2k minimum. Chyba że mówisz
@Safajer: ja w 2006 pracowałam jako opiekunka dwójki dzieci za 3 zł/h. Szlam na 6 rano, bo ich starzy wychodzili wtedy do pracy, budziłam, ogarniałam, prowadziłam do przedszkola, sama szlam do szkoły (licbaza). Po lekcjach odbierałam z przedszkola i pilnowałam do 17-18. Byłam zadowolona, że mam swój hajs ;p w 2009 wyjechalam z pipidówy na studia do Gdańska, jako niania dostawałam 10 zł/h i moja mama była w szoku, ze ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chigcht: moi rodzice to byli bogole wtedy, prawie klasa średnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tamtych czasach studia to był prestiż i zarobki szły od 2k w górę, przy 700zł minimalnej to przepaść. Dziś przeciętna wypłata to od minimalnej do 3.5k
@chigcht: moi rodzice to byli bogole wtedy, prawie klasa średnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tamtych czasach studia to był prestiż i zarobki szły od 2k w górę, przy 700zł minimalnej to przepaść. Dziś przeciętna wypłata to od minimalnej do 3.5k


@WUJICO: Dzięki za info
@kaaban: W 2017 kupiłam używane wykończone mieszkanie po 5,5k za metr, w dość dobrej lokalizacji Gdańska. W centrum Wrzeszcza były wtedy po 7k i stwierdziłam, ze to chora cena :pP na Szadółkach można było kupić ok 4k, czasem nawet mniej. Zreszta nawet limit dopłat MDM to bylo coś koło 4k w tamtych czasach. Więc chyba Ci się pomylił 2006 z 2016 ;p Gdańsk zawsze miał dość wysokie ceny mieszkań, zaraz za